REKLAMA

Orszak Trzech Króli już w sobotę

REKLAMA

Tradycyjnie 6 stycznia w Płocku odbędzie się Orszak Trzech Króli, organizowany już po raz siódmy. Tym razem rozpocznie się na terenie Wyższego Seminarium Duchownego i Szkół Katolickich.

6 stycznia o godzinie 11 z terenu Wyższego Seminarium Duchownego i Szkół Katolickich w Płocku ruszy Orszak Trzech Króli, który przejdzie ulicami: Abpa Nowowiejskiego, Kwiatka, Bielską i Jachowicza, a zakończy się w parafii św. Stanisława Kostki.

– Te dwa miejsca łączy postać ich Patrona, św. Stanisława Kostki – tłumaczą organizatorzy orszaku. – Podczas uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem Biskupa Płockiego Piotra Libery, otworzymy Rok św. Stanisława Kostki, który jest patronem dzieci i młodzieży oraz naszej diecezji płockiej, w 450. rocznicę jego śmierci – dodają.

Orszak wpisze się także w obchody stulecia Niepodległości Polski. Po Mszy świętej przewidziany jest dla wszystkich poczęstunek: grochówka i pączki. Wszyscy otrzymają również korony i śpiewniki, a po Mszy świętej także nalepki na drzwi. Scenkę na początku Orszaku przygotowują klerycy Wyższego Seminarium Duchownego i młodzież Szkół Katolickich w Płocku.Program VII Orszaku Trzech Króli:

  • 11.00 – Modlitwa Anioł Pański Powitanie uczestników – Ks. Rektor WSD
  • 11.05 – Słowo Biskupa Płockiego Piotra Libery, Prezydenta Płocka, Starosty Płockiego
  • 11.10 – ,,Szopka Polska”, wystąpią: alumni WSD oraz młodzież Szkół Katolickich w Płocku
  • 11.15 – Start VII Orszaku Trzech Króli
  • 12.00 – Pokłon Trzech Króli
  • 12.15 – Msza święta pod przewodnictwem Biskupa Płockiego – przed Mszą św. i na zakończenie śpiew kolęd w wykonaniu HZPiT ,,Dzieci Płocka”.

W siarczystym mrozie Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Płocka

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU