REKLAMA

Orszak Trzech Króli inny niż wszystkie

REKLAMA

Po raz trzeci ulicami Płocka przejdzie barwny i rozśpiewany Orszak Trzech Króli. Odbędzie się on pod hasłem „Kolędujmy” i będzie inny niż poprzednie orszaki organizowane w naszym mieście: zmieni się trasa przejścia, a koniec zostanie zwieńczony koncertem Eleni w Orlen Arenie.

W tegorocznym Orszaku Trzech Króli wzięło udział około 6 tys. płocczan. – Nasz orszak jest największym wydarzeniem tego typu w Płocku – chwali Kazimierz Cieślik, przewodniczący komitetu organizacyjnego OTK. – Poprzedni korowód został ogłoszony najlepszym Orszakiem Trzech Króli w Polsce – dodaje.

Uczestnicy przeszli wtedy ulicami w centrum miasta do katedry, gdzie odbyła się msza święta. 6 stycznia 2014 roku płocki Orszak Trzech Króli od eucharystii właśnie się rozpocznie, ale odbędzie się ona w kościele pw. św. Jadwigi Królowej i to nie jedyna zmiana – uczestnicy przejdą też nową trasą: al. Roguckiego, ul. Tysiąclecia i Łukasiewicza do Orlen Areny.

Na trasie przejścia orszaku znajdzie się sześć stacji. Podczas postoju zostaną zaprezentowane spektakle. – Będą to takie mini teatrzyki – tłumaczy Kazimierz Cieślik. – Stacje będą odwzorowaniami miejsc z Pisma Świętego, wśród nich m.in. gospoda, dwór Heroda i szałas pasterzy.Wspomniany już dwór Heroda, a w zasadzie jego odwzorowanie, znajdzie się na rogu al. Roguckiego. Ma to być najbardziej efektowna część orszaku, który zakończy się w Orlen Arenie. – Przed halą uczestnicy zostaną poczęstowani herbatą i kawą, będą też pączki, a potem pośpiewamy – mówi Kazimierz Cieślik. Na zakończenie trzeciego Orszaku Trzech Króli odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Eleni.

Nad organizacją orszaku pracuje aż siedem zespołów roboczych. W orszaku, oprócz uczniów podstawówek i mieszkańców, wezmą udział także harcerze oraz straż ojcowska i porządkowa, które będą odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Uczestnicy pójdą w trzech pochodach: europejskim, azjatyckim i afrykańskim, oznaczonymi odpowiednio kolorami: czerwonym, zielonym i niebieskim.

Msza święta rozpoczynająca orszak rozpocznie się 6 stycznia 2014 r. o godz. 11 w kościele pw. św. Jadwigi Królowej przy ul. Kossobudzkiego. Najbliższy przemarsz odbędzie się pod hasłem „Kolędujmy”, dlatego też uczestnikom zostaną rozdane śpiewniki. Tradycyjnie, każdy będzie też posiadaczem królewskiej korony. Kazimierz Cieślik zaznacza, że wstęp na koncert Eleni w Orlen Arenie będą mieli tylko posiadacze wspomnianych „insygniów”.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU