ORLEN Mini Mistrzostwa Świata Płock 2022. Wygrała Ukraina! [ZDJĘCIA]

ORLEN Sport i Zdrowie

Zwycięzcą ORLEN Mini Mistrzostw Świata Płock 2022 została drużyna Ukrainy, w którą wcielił się zespół UKS Gol Brodnica. W finale imprezy, organizowanej przez FutbolGang drugie miejsce zajęła Ghana (Akademia Piłkarska Ciechanów), a trzecie wywalczyła Holandia (Młoda Włocławianka Włocławek).

Wielki Finał ORLEN Mini Mistrzostw Świata Płock 2022 przyniósł wiele sportowych emocji na stadionie Stoczniowca w Płocku. Młodzi ludzie wykazali się 12 czerwca ogromną pasją i duchem fair play.

W turnieju zwyciężyła Ukraina (UKS Gol Brodnica), drugie miejsce zajęła Ghana (APC Akademia Piłkarska Ciechanów). Na trzecim miejscu zaklasyfikowała się ekipa Holandii (Młoda Włocławianka Włocławek).

Wśród płockich drużyn najlepiej spisała się drużyna USA (Stowarzyszenie Sportu Młodzieżowego Wisła Płock Niebiescy) z 7. miejscem. Nieco niżej w tabeli znalazł się Senegal – Stoczniowiec Płock (9. miejsce), a tuż za nim zaklasyfikowała się Tunezja – Stowarzyszenie Sportu Młodzieżowego Wisła Płock Biali (10. miejsce).

• Piotr Noga – Prezes KS Stoczniowiec Płock,
  • Gosia Łakoma – Przewodnicząca Rady Osiedla Mieszkańców Radziwia.

Drużyna Gwiazd ORLEN Mini Mistrzostw Świata Płock 2022

Najlepszym bramkarzem turnieju okazał się Gabryś Żelazkowski z UKS Gol Brodnica (Ukraina). Bezapelacyjnym królem strzelców został Karol Kupczyk (UKS Gol Brodnica – Ukraina), który strzelił łącznie aż 28 bramek.

• Radek Maćkowski – Dania – Marcovia Marki
  • Maja Niemiec – Urugwaj – EMKA Skierniewice (drużyna dziewcząt).

Organizatorem tego świetnego projektu sportowego był FutbolGang. Sponsorem Tytularnym projektu był PKN ORLEN. Patronat nad imprezą piłkarską objął Polski Związek Piłki Nożnej, a także Jego Ekscelencja Ambasador Państwa Katar Abdulla A.Rahman Fakhroo.

ORLEN Mini Mistrzostwa Świata Płock 2022 był projektem organizacji turniejów piłkarskich wzorowanych na Mistrzostwach Świata Katar 2022. Wydarzenie było połączone z akcją Sportowe Serce dla Ukrainy, polegającą na zagospodarowaniu czasu wolnego dzieciom z Ukrainy.

Partnerzy ORLEN Mini Mistrzostwa Świata Płock 2022: Płocki Okręgowy Związek Piłki Nożnej / MZPN Delegatura Płock, Starostwo Powiatowe w Płocku, Stoczniowiec Płock, EL-Kons-Bud Grzegorz Błaszkiewicz, Gmina Nowy Duninów, Wisła Nowy Duninów, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Drobinie, MOSiR Sierpc, Jarosław Perzyński Burmistrz Miasta Sierpca, KP Orkan Sochaczew, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Braci Jeziorowskich w Płocku, Gazmot Płock, ESSE dla zdrowia – zabezpieczenie medyczne, Komenda Miejska Policji w Płocku, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Płocku, Straż Miejska PŁOCK, KGW Dobrzykowianki, Orlen Laboratorium, Orlen Biuro Ochrony Środowiska, Centrum Naukowo-Biznesowe Feniks S.C, Rada Mieszkańców Osiedla Radziwie.

Partnerem technicznym imprezy był Team-Sport Płock.

Patronem medialnym wydarzenia był PetroNews.