REKLAMA

Opowiadanka Krzysztofa

REKLAMA

Najbliższy środowy wieczór zapowiada się ciepło, przynajmniej sądząc po tytule nowego tomiku opowiadań „Na trzy: opowiadanka i esejki” autorstwa Krzysztofa J. Barańskiego, którego promocja odbędzie się właśnie 5 lutego.

Sam autor to barwna postać, która znana jest w środowisku płockich artystów od wielu lat. Płocczanin, działacz kultury, poeta i prozaik, ukończył płocką Jagiellonkę i SGH w Warszawie. Pracował w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki, a także w Teatrze Dramatycznym w Płocku oraz w Bibliotece Zielińskich Towarzystwa Naukowego Płockiego. Pierwszy zeszyt poetycki Krzysztofa J. Barańskiego ukazał się w 1975 roku. Dorobek poety jest ogromny, jego poezję można przeczytać w wielu antologiach poetyckich.

W latach 70. XX wieku należał do grupy poetyckiej „Gościniec”, a w latach 80. do grupy poetyckiej „Pod Dębem”. Obecnie jest prezesem Płockiego Oddziału Związku Literatów Polskich.Promocja tomiku opowiadań tego znanego płockiego poety odbędzie się już 5 lutego o godzinie 18 w Muzeum Mazowieckim w Płocku. Wieczór poprowadzi płocka poetka Anna Kuhn-Cichocka.

Muzeum Mazowieckie i Związek Literatów Polskich oddział w Płocku serdecznie zapraszają wszystkich płocczan. Wstęp oczywiście jest wolny.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU