Ograniczenie odwiedzin w szpitalu wojewódzkim. Ze względu na grypę?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku wprowadził ograniczenie w odwiedzaniu pacjentów na swoich oddziałach. Nieoficjalnie docierają do nas informacje, że zgłaszają się do płockiego szpitala osoby, które miały kontakt ze zmarłym niedawno w szpitalu Gostynin-Kruk pacjentem, w którego organizmie wykryto wirus AH1N1.

grypa_szpital“Ze względu na sytuację epidemiologiczną spowodowaną zwiększoną zapadalnością na grypę, ogranicza się odwiedziny chorych do odwołania. Przy pacjencie może przebywać jedna osoba. Zabrania się odwiedzin przez dzieci do 14. roku życia” – kartki o takiej treści zostały wywieszone w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku. Głównym powodem jest zwiększona ilość zachorowań na grypę – jak usłyszeliśmy w płockim sanepidzie, tylko w naszym mieście od początku roku zachorowało ponad 3,5 tys. osób, a 11 w jej wyniku musiało być hospitalizowanych.

Jednak nieoficjalnie dochodzą do nas informacje, że do szpitala w Płocku zgłaszają się osoby, które miały kontakt ze zmarłym 34-letnim mieszkańcem powiatu płockiego. Przypomnijmy, że mężczyzna zmarł 3 lutego w gorzewskim szpitalu Gostynin-Kruk, wykryto u niego wirus świńskiej grypy. Po sekcji zwłok wiadomo już, że bezpośrednią przyczyną śmierci mężczyzny była niewydolność krążeniowo-oddechowa, do czego mógł przyczynić się wirus AH1N1.

Zmarł pacjent z wirusem świńskiej grypy. 30 km od Płocka

Nieoficjalnie dotarła do nas informacja, że mężczyzna ten, zanim został zabrany do szpitala w Gorzewie, przebywał w płockim szpitalu na oddziale pulmonologicznym. Jak powiedziała nam Maria Wróblewska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gostyninie, do szpitala Gostynin-Kruk mieszkaniec powiatu płockiego został w stanie krytycznym zabrany bezpośrednio z miejsca zamieszkania. Nie udało nam się jeszcze potwierdzić, czy wcześniej faktycznie przebywał w szpitalu wojewódzkim w Płocku.

W Sanepidzie tłumaczą, że przed grypą, również świńską, można się ustrzec.

– Uczulamy, że profilaktyka ma w tym wypadku duże znaczenie. Najlepszym sposobem zabezpieczenia jest szczepienie ochronne. Jeśli ktoś się nie zaszczepił, to zdecydowanie nie należy bagatelizować u siebie objawów, ponieważ najbardziej niebezpieczne są powikłania pogrypowe. Sezon zachorowań na grypę dopiero się zaczyna, a fala zachorowań rośnie – przestrzega Maria Wróblewska.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji