REKLAMA

Ogólnopolskie wydarzenie odbędzie się w płockiej diecezji

REKLAMA

Bardzo ważne wydarzenie w Diecezji Płockiej. W ostatnim tygodniu września w Płocku odbędzie się zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski. Do Wyższego Seminarium Duchownego przyjedzie 90 biskupów z całego kraju.

Takiego wydarzenia w historii Płocka jeszcze nie było. To właśnie tu, 25 i 26 września, Płock i Diecezja Płocka będzie gościć Episkopat.

– Okazją i motywem tego spotkania jest 450. rocznica śmierci św. Stanisława Kostki – tłumaczył podczas konferencji prasowej biskup płocki, Piotr Libera. – Prezydium przyjęło moje zaproszenie, by razem tu świętować tę chwilę – dodał biskup.

Wydarzenie, które odbędzie się we wrześniu w Płocku, nie jest niczym nowym. To 380. takie zebranie. Biskupi od lat spotykają się, by omawiać aktualne tematy.

PowiązaneTematy

– Na wiosnę przyszłego roku w Warszawie przeżywać będziemy obchody stulecia Konferencji Episkopatu Polski – zapowiedział biskup Libera. – Od blisko stu lat omawiamy ważne kwestie dla kościoła i społeczeństwa. Po raz pierwszy mamy przyjemność przeżywać to w Płocku – dopowiedział.

Początek obrad we wtorek, 25 września o godzinie 11 w sali biskupów w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku. O godzinie 18 w katedrze zaplanowana jest eucharystia z udziałem Episkopatu Polski, której przewodniczyć będzie nuncjusz apostolski w Polsce, abp. Salvatore Pennacchio, homilię zaś wygłosi kardynał Kazimierz Nycz, metropolita warszawski.

W środę o godzinie 7.30 odbędzie się msza święta w katedrze z udziałem abp Stanisława Gądeckiego, metropolitę poznańskiego. Obrady natomiast rozpoczną się o godzinie 10 i potrwają do 14, kiedy konferencją prasową podsumowane zostaną poruszone podczas wydarzenia kwestie.