Trzy firmy złożyły oferty w przetargu na przebudowę dworca kolejowo-autobusowego w Płocku. Jednak wyniki będą znane dopiero za kilka dni.

Otwarcie ofert przesunięto z 18 marca na dzisiaj ze względu na duże zainteresowanie firm tą inwestycją. Było sporo pytań od potencjalnych wykonawców, w tym wiele szczegółowych,  i właśnie dlatego zadecydowano o późniejszym terminie zapoznania się z ofertami.

Najniższą kwotę, ok. 15 milionów złotych, zaproponowała firma Wixbud ze Słupna, specjalizująca się w produkcji betonu, ale i w usługach budowlanych, transportowych i wynajmie sprzętu budowlanego. Na swoim koncie ma już m.in. przebudowę budynku wielorodzinnego przy Kwiatka 51, przebudowę kamienicy przy Grodzkiej 9 czy budowę osiedla domów jednorodzinnych w Gulczewie. Firma jest także wykonawcą rozbudowy hotelu “Starzyński” w Płocku.

“Nieco” wyższą cenę za wykonanie inwestycji przedstawiła firma SKB z Łodzi (16,2 mln zł), która może się pochwalić np. budową pierwszego w Polsce budynku obiektu rekreacyjno-sportowego, wertykalnego tunelu aerodynamicznego do nauki swobodnego spadania wraz z częścią usługowo socjalną w okolicach Warszawy oraz… rewitalizacją dworców PKP w Kutnie, Radomiu, Zawierciu i Radomsku. Niewątpliwie, w zakresie tego typu obiektów ma największe doświadczenie z oferentów.

Trzecia oferta pochodzi od firmy IDS Bud z Warszawy (19,8 mln zł). Wśród realizacji wymienia ona: Trasy Mostu Północnego, Złote Tarasy, Arkadię, CH Auchan i CH Tesco wraz z infrastrukturą zewnętrzną, pierwszy etap Stadionu Narodowego, III nitki rurociągu „Przyjaźń”, rurociągi dla PKN Orlen SA, Grupy Lotos, zbiorników paliw dla OLPP oraz przygotowanie infrastruktury Trasy Siekierkowskiej i Trasy S2 czy infrastruktury pod centra handlowe. Firma wykonywała także remont dworca autobusowego w Myślenicach.

Jedynym kryterium wyboru oferenta jest cena, ale musi on również spełnić szereg wymagań formalnych. I właśnie to będzie sprawdzał Rynex w ciągu najbliższych dni, zanim ogłosi ostatecznie wykonawcę dworca PKP. Przypomnijmy, że – według wymogów przetargu – wybrana firma będzie miała czas na realizację do końca listopada br.

Podziel się:

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji