Konrad Łykowski został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski dla Konrada Łykowskiego – współtwórcy płockiej „Solidarności”, w imieniu Prezydenta RP wręczył Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki.
Nagrodzony jest z zawodu technikiem – chemikiem. W latach 1980-1981 współtworzył i przewodniczył Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Fabryce Maszyn Żniwnych w Płocku. Udzielał się również w zarządzie płockiego regionu Solidarności. Podczas stanu wojennego internowano go w Mielęcinie i Kwidzynie, gdzie w sierpniu 1982 r. został ciężko pobity.
W grudniu tego samego roku podjął działalność w podziemnej Solidarności. Stworzył Duszpasterstwo Ludzi Pracy, skupiające lokalnych opozycjonistów. Był także inicjatorem kontrpochodów pierwszomajowych, z których pierwszy wyruszył w Płocku w 1985 roku.
Uroczystość odbyła się w sali sejmowej Urzędu Miasta Płocka.

![Młodzież pomaga młodzieży. Trwa pilotaż wsparcia rówieśniczego [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/julita-120x86.jpeg)

















![Młodzież pomaga młodzieży. Trwa pilotaż wsparcia rówieśniczego [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/julita-360x180.jpeg)


![Kto zapłaci za zmiany w lokalnej edukacji? [LIST RODZICÓW]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/przedszkole_rodzice-360x180.jpg)


![Wolontariusze ORLENU posadzili las w Łącku [FILM, ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/orlen_las-27-360x180.jpg)
![Zrobili film o płockim „Pałacu cudów”. Jak wygląda obecnie? [FILM]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/palac_cudow-360x180.jpg)







![Maraton życia i… książek. Tomasz Kominek o aktywności fizycznej i umysłowej [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/tomasz_kominek1-360x180.jpeg)





![PSL rozmawia o Polsce w Płocku. Kolej, S10, uniwersytet, wojsko… [FOTO]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/03/PSL_30032026-2-360x180.jpg)



