Odnowiona sygnalizacja

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Miejski Zarząd Dróg informuje, że na skrzyżowaniach ulic Wyszogrodzka – Jana Pawła II – Armii Krajowej (Zielony Jar) oraz Bielska – Jachowicza – Kobylińskiego działa nowa wielofazowa sygnalizacja świetlna w technologii LED. Apelujemy do kierowców i pieszych o stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu.

Nowością na skrzyżowaniach są sygnalizatory kierunkowe (strzałki lewoskrętu), sterujące bezkolizyjnie potokami ruchu pojazdów, nowe sekundniki dla kierowców i pieszych. Zastosowane rozwiązania mają na celu podnieść bezpieczeństwo oraz usprawnić ruch. W nocy ze środy na czwartek nowa, wielofazowa sygnalizacja zacznie działać na kolejnym skrzyżowaniu – Łukasiewicza – Kobylińskiego.

W ramach przebudowy sygnalizacji, na obu skrzyżowaniach zostały zamontowane nowoczesne latarnie sygnałowe typu lumiled wraz z ekranami kontrastowymi. Wykorzystane sterowniki umożliwiają obsługę dodatkowych relacji lewoskrętów oraz dają możliwość koordynacji na ciągu ulic Wyszogrodzka – Piłsudskiego – Jachowicza – Kobylińskiego (tzw. zielona linia).

Zastosowane w sterownikach rozwiązania pozwalają obniżać jasność świecenia sygnalizatorów w godzinach nocnych, a także, dzięki modemowi GSM, objąć je monitoringem z wykorzystaniem telefonii komórkowej. W ramach prac zostały zainstalowane także sekundniki, pokazujące kierowcom czas pozostały do zmiany świateł. Na skrzyżowaniu na Zielonym Jarze zostały także zamontowane cztery sekundniki, pokazujące czas pozostały pieszym do zmiany świateł, a także została zmieniona lokalizacja masztów sygnalizatorów wraz z fundamentami.

MZD planuje, że do połowy grudnia zakończą się prace, związane z przebudową sygnalizacji na 13 skrzyżowaniach i dwóch przejściach dla pieszych na terenie Płocka, realizowanych w ramach przetargu, rozstrzygniętego w październiku 2011. Prace prowadzi firma Usługi elektryczne Janusz Kępczyński z Bielina.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji