REKLAMA

Odmienione obchody święta Trzech Króli w okresie pandemii

REKLAMA

Tegoroczne obchody święta Trzech Króli w Płocku odbędą się w innej formie, niż dotychczas. Epidemia koronawirusa wymusiła zmiany w świętowaniu.

Tradycyjny Orszak Trzech Króli przemierzał ulice Płocka 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego. Komitet organizacyjny Orszaku Trzech Króli w Płocku zaproponował nową formę przeżycia tego wydarzenia. Parafianie spotkają się na Orszaku Kolędowym w płockiej „Stanisławówce” 6 stycznia o godz. 11.20. Kolędowanie poprowadzi zespół Bosco Band.

O godz. 12.00 Mszy św. z udziałem parafian, zgodnie z liczebnymi ograniczeniami, przewodniczył będzie biskup płocki Piotr Libera. Homilię wygłosi biskup pomocniczy diecezji płockiej Mirosław Milewski.Spotkanie to zainauguruje obchody 30. rocznicy pielgrzymki św. Jana Pawła II do Płocka, która odbyła się w dniach 7-8 czerwca 1991 r.:

– Uczestnicy tego spotkania otrzymają foldery, w których przypomniana zostanie ta ważna dla Kościoła płockiego pielgrzymka. Foldery ufundował Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki – informuje Witold Wybult, prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej, które jest jednym ze współorganizatorów płockiego orszaku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. księgowy says:

    Może dowodów potrzeba ? Stonehenge to nie Częstochowa z XV wieku. Stonehenge istnieje od kilku tysięcy lat przed naszą erą ! Kilku tysięcy, a nie głupich setek lat !Też Wasi przodkowie tam się modlili, tylko co ? Byli gorsi, niż ci z Częstochowy ? Lepszy sort i gorszy sort, czy zbyt stary na przestrzeni dziejów, by był krewnym ? Uśmiać się można z tych koligacji szlacheckich, kupionych na bazarze !

  2. księgowy says:

    Gdzie w Biblii pisze o trzech królach i wielbłądach, o choinkach z zielonymi igiełkami i bombkami a w XXI wieku z światełkami ledowymi, gdzie pisze o Mikołajach na motocyklach,, gdzie pisze o szopce Bożonarodzeniowej , gdzie pisze o pasterce wigilijnej ? Mam dalej wyliczać ? Z starego celtyckiego święta ok. 23 grudnia zakłamane katole stworzyli sobie własne jasełka ! W tej chwili zwracam się do KK o oddanie skradzionych świąt, które nie mają nic wspólnego z wiarą w Boga, a najwięcej mają wspólnego z przedstawicielami handlowymi watykańskimi w czarnych sukienkach, latającymi od domu do domu i ograbiającymi emerytów i rencistów z ostatniego marnego grosza. Jak wam nie wstyd !Wasze grzechy kwalifikują się się jedynie do zaksięgowania !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU