REKLAMA

Odblaskowe dzieciaki

REKLAMA

Płockie przedszkolaki będą teraz widoczne z daleka. Już wkrótce na każdy spacer poza budynkiem przedszkola będą wyruszać odziane w odblaskowe kamizelki.

Jednakowe kamizelki przedszkolaki otrzymają dzięki akcji „Bezpieczna Kamizelka Przedszkolaka”, której organizatorami są ORLEN Transport i Urząd Miasta Płocka. Program obejmie najstarsze grupy dzieci wszystkich płockich przedszkoli publicznych i niektórych niepublicznych, w sumie ponad tysiąc maluchów w wieku pięciu i sześciu lat.

– Bezpieczeństwo to jeden z priorytetów naszej firmy. Jako lider przewozów paliw płynnych podejmujemy wiele działań, zmierzających do poprawy bezpieczeństwa na drodze, między innymi takich, które podnoszą świadomość otoczenia, kształtują właściwe postawy i uczą dobrych nawyków – mówi prezes ORLEN Transport Mirosław Zubek.

[pullquote]Nauka noszenia odblasków od najmłodszych lat jest niesłychanie ważna. W ten sposób uczymy podstawowych zasad bezpieczeństwa – prezydent Płocka Andrzej Nowakowski[/pullquote]– Nauka noszenia odblasków od najmłodszych lat jest niesłychanie ważna. W ten sposób uczymy podstawowych zasad bezpieczeństwa, m.in. tej, że osoba widoczna dla kierowcy na drodze to człowiek bezpieczny. Jestem przekonany, że nauka tych zasad w dzieciństwie zaprocentuje w przyszłości – przekonuje prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Kamizelki zostaną przekazane przedszkolom w najbliższy poniedziałek, 28 stycznia o godz. 10. W Novym Kinie Przedwiośnie prezes Orlen Transport Mirosław Zubka przekaże je prezydentowi Płocka oraz dyrektorom przedszkoli. Goście obejrzą również krótki film „Bezpieczna Kamizelka Przedszkolaka”, a na zakończenie uroczystości specjalnie dla dzieci wyświetlona zostanie bajka „Żółwik Sammy 2”. Z kina przedszkolaki wyjdą już ubrane w odblaskowe kamizelki.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU