Od środy zamknięta ulica Tysiąclecia

REKLAMA

Urząd Miasta Płocka informuje, że od środy, 8 maja br., rozpoczyna się przebudowa ul. Tysiąclecia w Płocku. Już od rana tego dnia ulica będzie nieprzejezdna. Jeśli prace nie opóźnią się, ulica powinna być przejezdna do końca roku.

Czasowa organizacja ruchu, która zacznie obowiązywać 8 maja w godzinach porannych, obejmuje odcinek od skrzyżowania Łukasiewicza-Miodowa do skrzyżowania Rembielińskiego.

– Ograniczenia będą polegały na całkowitym zamknięciu ul. Tysiąclecia na odcinku od skrzyżowania ul. Łukasiewicza – ul. Miodowa do skrzyżowania z ul. Rembielińskiego. Dopuszczony będzie wyłącznie dojazd do posesji zlokalizowanych wzdłuż ul. Tysiąclecia – ruch jednokierunkowy w kierunku od ul. Rembielińskiego do ul. Łukasiewicza – wyjaśnia Konrad Kozłowski z referatu informacji miejskiej płockiego urzędu miasta.

Koszt przebudowy ul. Tysiąclecia to 14,1 mln zł, a inwestycja realizowana jest w ramach zadania pn. Rozdział kanalizacji ogólnospławnej na kanalizację sanitarną i kanalizację deszczową w ul. Tysiąclecia wraz z rozbudową ul. Tysiąclecia oraz skrzyżowania ul. Bielskiej z ul. Mickiewicza i ul. Tysiąclecia przez Wodociągi Płockie i MZD.

PowiązaneTematy

Kontrakt z wykonawcą obowiązuje do marca 2020 r., natomiast ulica – zgodnie z planem – ma być przejezdna do końca roku 2019 r.

Objazdy Komunikacji Miejskiej Płock

W związku z zamknięciem dla ruchu ulicy Tysiąclecia na czas przebudowy od 8 maja 2019 r. do odwołania (wstępnie do grudnia 2019 r.) autobusy linii 0, 2, 7, 10, 15, 19, 31, 32, 101, 102, N1 i N3 zostaną skierowane na trasy objazdowe.

  • Autobusy linii 0, 2, 7, 10, 19, 101, 102, N1 i N3 w obydwu kierunkach kursować będą Alejami Kobylińskiego i ulicą Łukasiewicza (przez przystanek Hermana).
  • Przystanki Zgliczyńskiego i Rembielińskiego na ul. Tysiąclecia w obydwu kierunkach będą nieczynne.
  • Na ul. Miodowej przy skrzyżowaniu z ul. Łukasiewicza (przy przychodni) ustawiony będzie przystanek zastępczy dla autobusów linii 0, 2, 10, 19, 31, 101, 102, N1 i N3 jadących z centrum w kierunku ul. Miodowej i Skarpy.
  • Autobusy linii 31 pojadą ulicami Łukasiewicza (przez przystanek Hermana), Miodową i Gałczyńskiego. Ulicami Bielską i Narodowych Sił Zbrojnych kursować będą w zamian autobusy linii 32.
  • Autobusy linii 15 kursować będą ulicą Łukasiewicza przez przystanek Nowowiejskiego (przy Ekonomiku) i Alejami Kobylińskiego.
  • Autobusy linii 0 z przystanku Jachowicza (Bielska) 03 (na ul. Bielskiej naprzeciwko Nadleśnictwa) odjeżdżać będą w kierunku ul. Miodowej, Skarpy i Winiar. W kierunku ul. Kwiatka odjeżdżać będą z przystanku Jachowicza (młyn) w Al. Kobylińskiego.
  • Autobusy zatrzymywać się będą przy wszystkich przystankach na trasie objazdu.