REKLAMA

Od pół wieku żeglarze rywalizują w Płocku o Puchar Wrzosu [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Płock może się pochwalić najdłużej, nieprzerwanie odbywającą się imprezą żeglarską w Polsce. Regaty o Puchar Wrzosu i Prezydenta Miasta Płocka odbyły się po raz 50.

5 września z przystani PTTK Morka wypłynęło kilkadziesiąt jachtów, aby rywalizować w 50. regatach o Puchar Wrzosu i Prezydenta Miasta Płocka. Jest to szczególna rocznica, bowiem nikt w Polsce nie może pochwalić się imprezą żeglarską, która odbywałaby się nieprzerwanie przez tak długi okres.

W trakcie uroczystości otwarcia zostały wręczone medale Laude Probus i dyplomy od Prezydenta Miasta Płocka oraz Zarządu Głównego PTTK.

fot. Józef Pleczyński

Odbyło się też przekazanie, otrzymanej przez Płock jeszcze w 2019 roku, „Nagrody Przyjaznego Brzegu” za konsekwentne tworzenie nowoczesnej infrastruktury płockiego brzegu Wisły oraz wspieranie turystyki i sportów wodnych na Zalewie Włocławskim. Gratulacje z okazji wyróżnienia przekazał minister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy.fot. Józef Pleczyński

– Potężna impreza z niesamowitymi gośćmi z całej Polski, którzy mieli okazję i zobaczyć i docenić ogrom prac, które zostały wykonane. Laureatami, poza naszym miastem, było także miasto Cieszyn i to zarówno ten czeski Cieszyn, jak i polski Cieszyn – zwrócił uwagę prezydent Andrzej Nowakowski.

fot. Wiktor Pleczyński

Pod wrażeniem płockiego nabrzeża mieli być goście z Poznania. Jak powiedział prezydent Płocka, stwierdzili oni, że w porównaniu z tym, czego jeszcze brakuje na Warcie w stolicy Wielkopolski, w Płocku udało się zrealizować niesamowity projekt.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 4

 1. Regaty na warszawskim gównie says:

  Myślę że powinno się to nazywać po imieniu czyli regaty na warszawskim gównie

 2. pytajnik says:

  Jak wypadła Wisła? Jakieś niedogodności zapachowe i wizualne zauważyli zawodnicy?

  • Misza says:

   relacja z pierwszej ręki – żadnych niedogodności nie było panie hipokryto z pisu. Widać zbyt krótko w Płocku mieszkasz, żeby wiedzieć jak to wyglądało jeszcze kilkanaście lat wcześniej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU