Od piątku fotoradar na Sienkiewicza

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Już od najbliższego piątku przy ulicy Sienkiewicza zacznie funkcjonować fotoradar Straży Miejskiej, którym mundurowi będą mierzyli prędkość codziennie, aż do końca obecnego miesiąca.

Decyzja o utworzeniu dodatkowego miejsca kontrolowania prędkości przez straż miejską jest efektem ostatnich zdarzeń drogowych, do których dochodziło w rejonie ulicy Sienkiewicza i na skrzyżowaniach z ulicami Gradowskiego oraz Misjonarską i Padlewskiego. Jest to także odpowiedź służb na postulaty mieszkańców osiedla Kolegialna.

Celem wspólnych działań policji i straży miejskiej na ul. Sienkiewicza jest poprawa bezpieczeństwa, głównie niechronionych uczestników ruchu drogowego, w rejonie przejść dla pieszych oraz wyegzekwowanie od kierowców poruszania się z dozwoloną prędkością.

Miejsce pomiaru prędkości na ul. Sienkiewicza będzie oznakowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz. U. Nr 220,poz. 2181, z późn. zm.).

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji