REKLAMA

Obchody Święta Trzeciego Maja

REKLAMA

W Święto Narodowe Trzeciego Maja w Płocku odbyły się obchody, upamiętniające rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W katedrze została odprawiano msza w intencji Ojczyzny, następnie na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza złożono wieńce i kwiaty.

– 222 lata temu Polacy zadziwili Europę i świat. Konstytucja 3 Maja, pierwsza w Europie i druga w świecie była symbolem odwagi, służby Ojczyźnie i odpowiedzialności. Konstytucja była symbolem najwyższego patriotyzmu tych, którzy kochali swoją Ojczyznę i byli gotowi dla niej żyć i pracować – mówił do zebranych na pl. Narutowicza płocczan, prezydent Andrzej Nowakowski.

– Ten piękny sen o dumnej Ojczyźnie został jednak bardzo boleśnie przerwany na długie lata zaborów. Dziś spotykamy się tutaj wdzięczni tym, których stać było na marzenia o wolnej Polsce i cieszymy się wolnością. Możemy także brać przykład z tych, którzy ponad dwa wieki temu czuli się za nią odpowiedzialni. Bądźmy jak oni – odpowiedzialni za przyszłość Polski służąc jej tam, gdzie zostaliśmy posłani – dodał prezydent Płocka.Po wystąpieniu głowy miasta, przedstawiciele środowisk kombatanckich, parlamentarzyści, przedstawiciele samorządu, władz wojewódzkich, partii politycznych, środowisk kultury i edukacji oraz młodzież złożyli kwiaty i wieńce na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza.

Po uroczystościach przed odwachem uczestnicy obchodów Święta Narodowego 3 Maja przeszli na Stary Rynek, gdzie odbyły się pokaz musztry paradnej w wykonaniu oddziału rekonstrukcyjnego z czasów Księstwa Warszawskiego.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU