REKLAMA

Obchody Dnia Wojska Polskiego. Wystąpi zespół pieśni i tańca „Śląsk”

REKLAMA

Z okazji Dnia Wojska Polskiego i 93. rocznicy obrony Płocka przed Bolszewikami w wojnie 1920, w mieście odbędą się obchody upamiętniające te wydarzenia. Przez trzy dni czczona będzie pamięć bohaterów. W programie m.in. pokaz pirotechniczny, animacje i zabawy dla dzieci i dorosłych, wyścig kolarski oraz koncert zespołu pieśni i tańca „Śląsk”.

Koncert zespołu pieśni i tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny odbędzie się w niedzielę, 18 sierpnia z programem „A to Polska właśnie” na zakończenie obchodów Dnia Wojska Polskiego i 93. rocznicy obrony Płocka w 1920 roku. Wstęp na koncert będzie możliwy tylko z bezpłatnymi zaproszeniami. Będą one dostępne w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki od 1 sierpnia, od godz. 10.

Obchody Dnia Wojska Polskiego rozpoczną się w czwartek, 15 sierpnia. Rano poczty sztandarowe zbiorą się na pl. Obrońców Warszawy, tam złożą kwiaty przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego i Władysława Broniewskiego, a następnie przemaszerują do katedry, gdzie odbędzie się msza święta.

Po południu na Starym Rynku Grupa Locomotora spotka się z dziećmi, dla których przygotowane zostaną animacje, pokazy i warsztaty. Dzieci bawić będą szczudlarze, kuglarze, bańkarz i klaun. W czwartek wieczorem, także na placu przed ratuszem, odbędzie się widowisko ogniowo-pirotechniczne w wykonaniu Grupy Locomotora.

Natomiast w sobotę, 17 sierpnia odbędzie się Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Ministra Obrony Narodowej, a o godz. 20 przy Kopcu Harcerzy przy ul. Targowej odegrany zostanie capstrzyk ku pamięci Obrońców Płocka w ramach 93. rocznicy obrony miasta przed bolszewikami w wojnie 1920 roku.

Poniżej szczegółowy program:

15 sierpnia (czwartek)

godz. 9.30 – Dzień Wojska Polskiego. W programie: zbiórka pocztów sztandarowych, złożenie kwiatów przy pomniku Józefa Piłsudskiego i Wł. Broniewskiego, przemarsz do katedry, nabożeństwo w intencji poległych w 1920 roku. Miejsce: pl. Obrońców Warszawy – Katedra.

ok. godz. 11 (po mszy) – Dzień Wojska Polskiego. W programie: złożenie kwiatów na „Bratniej Ziemi” koło Katedry, uroczystości przy Płycie Nieznanego Żołnierza. Miejsce: plac przed Katedrą – Odwach.

godz. 15 – Dzień Wojska Polskiego. W programie: spotkanie z Grupą Locomotora: animacje, zabawy, pokazy, warsztaty dla dzieci i dla dorosłych – szczudlarze, kuglarze, bańkarz, klaun. Miejsce: Stary Rynek.godz. 21.30 – Dzień Wojska Polskiego. Ogniowo – pirotechniczne widowisko plenerowe Grupy Locomotora. Miejsce: Stary Rynek.

17 sierpnia (sobota)

od godz. 12 – 52 – Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Ministra Obrony Narodowej – pamięci obrońców Płocka w ramach 93. rocznicy obrony Płocka przed bolszewikami w wojnie 1920 roku. W programie: (godz. 12) przejście ulicami Starego Miasta i prezentacja ekip, (godz. 13) start, (godz. 13.15) koncert orkiestry wojskowej, (ok. godz. 17) ceremonia zakończenia wyścigu i wręczenie medali. Miejsce: Stary Rynek.

godz. 20 – 93. rocznica obrony Płocka przed bolszewikami w wojnie 1920 roku – Capstrzyk przy Kopcu Harcerzy. Miejsce: ul. Targowa.

18 sierpnia (niedziela)

godz. 10 – 93. rocznica obrony Płocka przed bolszewikami w wojnie 1920 roku. W programie: złożenie kwiatów przez harcerzy w Miejscach Pamięci Narodowej 1920 roku.

godz. 16.30 – 93. rocznica obrony Płocka przed bolszewikami w wojnie 1920 roku. W programie: (godz. 16.30) zbiórka pocztów sztandarowych, (od godz. 17) uroczystości na cmentarzu; hymn państwowy, wystąpienie Prezydenta Miasta Płocka, modlitwa za poległych obrońców Płocka w 1920 roku, apel poległych, złożenie kwiatów przez delegacje. Miejsce: Cmentarz Garnizonowy (ul. Norbertańska 25).

godz. 18 – Zespół Pieśni i Tańca „ Śląsk” – koncert w 93. rocznicę obrony Płocka przed bolszewikami w wojnie 1920 roku. Miejsce: amfiteatr. Wstęp wolny (na zaproszenia dostępne w POKiS, szczegóły na www.pokis.pl).

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU