REKLAMA

O seksie na Audioriver. Do specjalnej strefy zaprasza Anja Rubik

REKLAMA

W ramach Audioriver 2019 powstanie strefa seksualności, gdzie edukacja seksualna nie jest tematem tabu. W akcję zaangażowała się Anja Rubik z Fundacją #sexedPL oraz Społeczny Komitet ds. AIDS.

Poznaliśmy kolejne szczegóły o Audioriver 2019. Na płockiej plaży powstanie specjalna strefa, w której tematem dominującym będzie seks, a konkretniej bezpieczeństwo seksualne. W akcję zaangażowała się Anja Rubik z Fundacją #sexedPL oraz Społeczny Komitet ds. AIDS.

– Bardzo się cieszę na tegoroczną obecność #sexedPL na festiwalu Audioriver – powiedziała Anja Rubik. – Zdecydowaliśmy się na wielowymiarową współpracę z artystami i artystkami: Robertem Kutą, Zofią Komasą oraz Janą Łączyńską. Mamy dla Was fantastyczne miejsce, pełne wrażeń i niespodzianek, w którym będzie można porozmawiać z edukatorami i edukatorkami, ale także bezpłatnie przebadać się na obecność STI: HIV, HCV czy kiłę — zdradziła.

Anja Rubik/ fot. Adam Plu

Jak zapewniają organizatorzy, strefa #sexedPL będzie miejscem wolnym od wstydu i moralizatorstwa. – Nie rozmawiamy o „tych sprawach”, mówimy o seksie jako przyjemności i współodpowiedzialności — za siebie i za partnera lub partnerkę – przekonują inicjatorzy powstania strefy. – Najważniejsze są tu zabawa z zachowaniem odpowiedzialności. Dlatego strefa jest przestrzenią, w której każdy może swobodnie porozmawiać o seksie, intymności i przyjemności – zapowiadają organizatorzy.

Będą rozmowy o seksie, bezpieczeństwie w trakcie zbliżenia – a to wszystko bez tabu. Zaproszeni edukatorzy i edukatorki odpowiedzią na najtrudniejsze pytania i rozwieją najgłębiej skrywane wątpliwości. Do Płocka przyjedzie m.in. Społeczny Komitet ds. AIDS, a we wspólnie przygotowanym profesjonalnym laboratorium każdy będzie mógł bezpłatnie przebadać się na obecność chorób takich jak HIV.Strefa powstanie na płockiej plaży w pobliżu głównej sceny i otwarta będzie w piątek 26 lipca w godzinach 19:00—23:00 i w sobotę 27 lipca w godzinach 19:00—23:00. Na uczestników i uczestniczki Audoriver w strefie #sexedPL czekać będą: Maciej Nazarewicz, Barbara Ewa Baran i Natalia Skoczylas – edukatorki i edukatorzy, rozmówcy Anji Rubik z książki „#SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie”.

Całości dopełni kolorowa, ekologiczna i odważna wizja wspierających działania fundacji artystów. W strefie dostępny będzie stand z książkami, bidonami przygotowanymi przez Fundację oraz efektami wyjątkowej współpracy fundacji z Audioriver i Robertem Kutą. Co ważne, wszystkie akcje #sexedPL są non-profit, cały dochód przeznaczony zostaje na działalność fundacji.

Strefa powstanie też na płockim Starym Rynku, gdzie zaparkuje mobilne laboratorium. Od godziny 18:30 badania będzie można wykonać w namiocie sexedPL na obszarze festiwalu. Z kolei w sobotę, 27 lipca, o godzinie 13:00, odbędzie się spotkanie z Michałem Pozdałem — psychoterapeutą, seksuologiem, wykładowcą Uniwersytetu SWPS, współautorem książki „Męskie sprawy. Życie, seks i cała reszta”. Działania na Rynku będą dostępne za darmo, również dla osób bez biletów na festiwal.

Przypomnijmy, 14. edycja Audioriver odbędzie się w dniach 26–28 lipca w Płocku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

  1. Alicja says:

    a oprócz rozmów będzie można tam bezpiecznie podziałać???? nudno już tak na skarpie :(

  2. Gosia says:

    Chyba Płock coś ostatnio za bardzo w lewą stronę skręca…

  3. Nauczyciel says:

    Powinien dać przykład jak w Płocku mamy takie imprezy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU