REKLAMA

O krok od tragedii na pasach. Kierowca przemknął tuż przed dziewczynkami… [FILM]

Kierowcy po Płocku

REKLAMA

Film, który na swoim profilu udostępniła Komunikacja Miejska w Płocku, mimowolnie wywołuje okrzyk przerażenia. Naprawdę niewiele brakowało, żeby doszło do tragedii…

14 listopada Komunikacja Miejska w Płocku zamieściła na swoim profilu filmik, zarejestrowany przez jeden z autobusów spółki w dn. 10 listopada około godz. 14.30.

PowiązaneTematy

Widać na nim, jak autobus zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych na ul. Kolegialnej w Płocku. Przepuszcza dwie dziewczynki, jadące na rolkach. Wtedy lewym pasem przemknął volkswagen, dosłownie tuż przed jadącymi dziewczynkami.

– Po obejrzeniu tego nagrania zaniemówiliśmy – pisze Komunikacja Miejska na swoim profilu. – Niestety, nasi kierowcy coraz częściej są świadkami podobnych zdarzeń. Dlatego mamy do Was prośbę, zachowajcie szczególną ostrożność przed pasami dla pieszych. Pokażcie ten filmik jak największej liczbie osób, może to uzmysłowi kierowcom, jakie skutki może mieć chwila nieuwagi – apeluje płocki przewoźnik.

Komentarze pod postem nie pozostawiają wątpliwości, jaką reakcję wywołała jazda kierowcy volkswagena.„Uwielbiam to w Płocku. Tyle razy puszczam pieszych, bo mi się nie spieszy. I 90% aut się nie zatrzymuje na drugim pasie. Kiedyś pamiętam sytuację, jak stałam już tak długo, że zaczęli na mnie tracić ci za mną, bo nikt się nie zatrzymał na przeciwległym pasie. Z ręka na sercu, dobre 5 minut stania”.

„Najgorzej jest chyba na Piłsudskiego, przy Piaska. Bez świateł, 3 pasy. Były interpelacje o światła, ale odpowiedź Rady Miasta była taka, że nie ma potrzeby. A wypadków tam masa. Chodzę tamtędy kilka razy dziennie, jest szkoła integracyjna, są dzieci niewidome i słabowidzące. I nie ma potrzeby!!!! Nie wiem na co czekają? Na śmiertelny wypadek? Bo nie śmiertelny nie wystarczy. Ja tam biegnę, bo przejść trudno…”.

„Taka sytuacja jest non stop na ul. Dobrzyńskej. Jeden się zatrzyma, a drugi śmiga, czasem trzeba wyjrzeć za większe auto i tylko świst po nosie. UCZĘSZCZAJĄ DZIECI DO SZKOŁY PRZEZ TE PASY, DOJDZIE DO TRAGEDII!!!”.

A co Wy sądzicie o zachowaniu kierowcy?

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 32

 1. Anonim says:

  yHkX’) AND 2635=2635– –

 2. Anonim says:

  yHkX)) AND 7883=4327 AND ((9346=9346

 3. Ktoś says:

  VW BORA WP 49250 – Mam nadzieję że policja namierzy tego nieodpowiedzialnego człowieka.

 4. Ixi says:

  A co mówi kodeks drogowy? Autobus miał obowiązek zatrzymać się przed pustym przejściem dla pieszych?

 5. Lysy says:

  Za autobusem pusto a ten debil pusco wprost pod koła idioty na lewym pasie

 6. Endrju says:

  Myślę że większość piszących tu komentarzy powinno jak najszybciej zgłosić się na ponowny kurs prawa jazdy.

 7. MIX says:

  Sytuację zagrażającą życiu stworzył, niestety, kierowca autobusu. Reszta to już konsekwencja jego zatrzymania i zaproszenia dzieci na przejście.

  • Leon says:

   Bredzisz…. tamten pruł bezmyślnie jak głupi. Autobus gwałtownie nie hamował.

  • Endrju says:

   Stworzył ewidentnie ten osobowka.. to teraz nie można nikogo przepuścić na przejściu?? ogarnij się i zgłoś się na ponowny kurs prawa jazdy.. jeżeli takie prawo posiadasz.

  • Justice says:

   Lecz sie berecie, moze to ty albo twoja rodzina jechala tym volkswsgenem??
   Autobus postąpił prawidłowo zgodnie z obowiazujacymi przepisami o ruchu drogowym, a kretyn z czarnego auta powinien mieć zabrane prawo jazdy DOŻYWOTNIO

  • Ktoś says:

   Bredzisz człowieku widać, że pędził i nie jechał przepisowych 50/h na pewno widział że zatrzymał się autobus, więc mógł wyhamować do tego czasu bez przyczyny nikt nie zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych – po prostu chłop lub baba na nic podczas jazdy nie zwraca uwagi tylko gna przed siebie i za pewnie się czuje.

 8. Janek says:

  Brak słów za takie czyny powinno zabierać się prawko i odnowa egzamin przecież ten człowiek nie powinien siedzieć za kierownicą te mandaty to żenada

 9. Steve says:

  Wina ewidentna, ale miałem sytuację, że baran jadący tuż przede mną prawym pasem, ja lewym, w ostatniej chwili zdecydował się przepuścić pieszych czekających grzecznie po lewej stronie, czym zmusił mnie do karkołomnego hamowania. Taka naduprzejmość też jest niebezpieczna!

 10. Anonim says:

  winne rolki i vw

 11. Michu says:

  Ludzie, którzy uważają że winne są ok. 8-letni dziewczynki, które poruszały się pasach lub ich rodzice, to najprawdopodobniej osoby stwarzające zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

  Zgodnie z Prawem o Ruchu Drogowym, kierowca pojazdu poruszającego się po lewym pasie ruchu powinien zatrzymać się w przypadku gdy na prawym pasie ruchu stoi inny pojazd. Nie mówiąc już o zachowaniu należytej ostrożności i zmniejszeniu prędkości. Nie ma innej interpretacji. Przemądrzanie się, że 8-letnie dziewczynki powinny przewidzieć, że na pasach mogą trafić na debila, jest co najmniej równie debilne.

 12. Sk says:

  Kierowca autobusu też winny. Nie miał obowiązku zatrzymać się przed przejściem, dziewczynki jeszcze nie weszły na jezdnię. Autobus wysoki i pieszy nie widzi czy obok niego jedzie inny samochód.

  • asd says:

   Jesteś niepoważny człowieku, wina tylko i wyłącznie kretyna w VW !!

  • kierownik says:

   Faktem jest, że nie miał obowiązku się zatrzymać. Druga sprawa, czy widział pędzącego debila w lewym lusterku? Bo jak tak, to nie powinien być taki naduprzejmy i się zatrzymać, zwłaszcza, że dzieci stały i grzecznie czekały.

   • janek says:

    Chłopie o czy ty mówisz ??? Jest bezwzględny zakaz wyprzedzania oraz omijania pojazdów przed i na pasach więc nie ma o czym rozmawiać. Po co te dywagacje ??? Oddaj prawo jazdy jeśli uważasz inaczej. Za ten czyn ten „kierowca” VW powinien dożywotnio stracić uprawnienia i do tego zapłacić potężny mandat.

   • kierownik says:

    Wina kierowcy osobowego jest bezwzględna. Kolega chyba kierowcą nie jest i nie wie o czym napisałem. Chodzi o sytuację, w której lepiej nie zatrzymywać się, kiedy widzisz, że innym pasem zbliża się do Ciebie pojazd. Z doświadczenia wiem, że w takim wypadku jest duża szansa, że nie zatrzyma się na pasach, dokładnie tak jak na załączonym filmie. Wtedy dla bezpieczeństwa pieszych lepiej ich nie przepuszczać.

   • Szejk says:

    „Wtedy dla bezpieczeństwa pieszych lepiej ich nie przepuszczać.”

    Ta, nie przepuszczać. Pieszy potrafi w ostatniej chwili się zdecydować i wleźć na pasy wprost pod koła. Wtedy już możesz nie zdążyć wyhamować. „Sorry dziewczyni, rozjechałem Was dla Waszego dobra, bo obok jechał VW.”

   • Oburzona says:

    Chyba prawko zdawales za przyslowiowe ,,maslo,, . Puknij sie w pustą mozgownice . Jak masz wypisywac glupoty to nie pisz wcale. Lektura dla Ciebie to kodeks drogowy.

   • kierownik says:

    No właśnie, co mówi kodeks drogowy droga Księżniczko?

 13. Bolek says:

  Dobrze, że nie jechał w BMW… wtedy byłaby wina dzieci

 14. kierowca says:

  Tutaj oprócz kierowcy gówniary powinny dostać mandat lub rodzice to są pasy dla pieszych.

  • jan says:

   Jeśli jesteś kierowcąto oddaj PJ bo dzieci zachowały się wzorowo !!!!! Winna jest ameba umysłowa w osobóce.

 15. Anonim says:

  Każdy kierowca chyba zna znaki drogowe i powinien wiedzieć że stojący znak 100 metrów przed przejściem dla pieszych powinien zachować ostrożność. W takim wypadku powinno zabrać się prawo jazdy na stałe i przypierdzielić takie kolegium żeby mu się nogi ugięły. Nie światła a kamery powinny być na każdym przejściu. Zbliżając się do pasów każdy kierowca powinien wiedzieć że tam mają pierwszeństwo piesi czy rowerzyści a nie on. Zbyt małe kary są , dlatego ci pojebańcy jeżdżą jak idioci i wydaje im się że są bogami na drogach, że są bezkarni. Brak słów, można by pisać i pisać na ich temat,

 16. Kkl says:

  No co za k…..o maly wlos od tragedii ..mam nadzieje ze policja znajdzie tego pajaca i wymierzy najwyzsza kare..a kierowca mam nadzieje ze zrozumie ze o maly wlos nie siedzi teraz za kratami i ruszy tym „inteligentnym” lbem !!!!mialbys dwoje dzieci na sumieniu !!!

 17. Berek Joselewicz says:

  baran i tyle chyba numery czytelne dowalić gnojkowi

 18. gość says:

  policja powinna zająć się kierowcą. tak samo jak tymi wszystkimi cwaniakami, co te progu zwalniające wymijają środkiem, żeby broń Boże nie najechać kołem – mandat racz czy drugi za nieużywanie kierunkowskazów i by się nauczyli po co są te zwalniacze, bo idę o zakład, że ten z filmiku był jednym z nich, bo wątpię, żebym na 20 metrach nabrał takiej prędkości

 19. Borek says:

  To są zwykli bandyci za kierownicą a nie kierowcy

 20. Kaśka says:

  Codziennie trąbię na takich baranów !! Bo jak nazwać takich ludzi dwa pasy stoją i puszczają pieszych 3 pas GNA ! na moich oczach już nie raz hy doszło do tragedii !! MASAKRA !!! ŚWIATŁA POWINNY BYĆ OBOWIĄZKOWO !!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU