REKLAMA

Nowy starosta płocki żegna się ze stanowiskiem wójta. „Czynię to z wielką pokorą”

REKLAMA

Sylwester Ziemkiewicz, dotychczasowy wójt gminy Radzanowo, został powołany przez Radę Powiatu Płockiego na funkcję starosty. Tym samym żegna się z mieszkańcami gminy, którzy w ostatnich wyborach dali mu wysoki mandat zaufania – głosowało na niego aż 92 proc. osób.

W środę, 22 września, dokładnie miesiąc po tragicznej śmierci śp. Mariusza Bieńka, Sylwester Ziemkiewicz został powołany na starostę płockiego.

PowiązaneTematy

– Jest to równoznaczne z wygaśnięciem mandatu wójta gminy Radzanowo, jakim to Wy – Mieszkańcy obdarzyliście mnie po raz pierwszy w 2014 r., a po 4 latach umocniliście ten wybór, oddając na mnie ponad 92% głosów. Niełatwo więc było mi od razu przyjąć nową, tak odpowiedzialną rolę samorządową – przyznaje Sylwester Ziemkiewicz na swoim profilu społecznościowym.

Jak wyjaśnia, ostatnie lata traktował nie jak pracę w charakterze urzędnika, ale jak służbę dla Małej Ojczyzny, jaką jest dla niego Gmina Radzanowo.– Zawsze starałem się wypełniać przypisane mi zadania, w oparciu o rozmowy z Wami, o Wasze sugestie i zgłaszane potrzeby, czego owocem są pozytywne zmiany w naszych miejscowościach. Dziękuję wszystkim za wszystko i każdemu za cokolwiek, co się stało naszym wspólnym udziałem. Za otwartość, za serdeczność i przyjaźń. Każdy sukces i każde dobro, jakie tu się dokonywało, były naszym wspólnym dziełem – podkreśla.

Zaznacza również, że w fotelu starosty płockiego zasiadał do niedawna człowiek wyjątkowy, oddany ludziom lider i wizjoner – Mariusz Bieniek.

– To Jego tragiczna śmierć rozpoczęła ciąg wydarzeń i decyzji, które dziś – dokładnie miesiąc później – doprowadzają mnie do objęcia tej zaszczytnej funkcji. Czynię to z wielką pokorą i nadzieją, że nowe obowiązki pozwolą mi na podjęcie jeszcze większych starań o rozwój Naszej Gminy, o coraz lepsze warunki życia jej Mieszkańców. To właśnie z myślą o Was podejmuję się nowych wyzwań służbowych, by w strukturach Starostwa Powiatowego w Płocku być na co dzień Waszym godnym reprezentantem. Zapewniam, że dbać będę o partnerską współpracę między poszczególnymi szczeblami samorządu, byśmy wspólnie budowali Gminę Radzanowo i cały płocki region – podsumowuje nowy starosta płocki, prosząc o dalsze wsparcie w działaniach samorządowych.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU