Nowy radny w szeregach płockiego SLD

REKLAMA

Na sam koniec wtorkowej sesji rady miasta, szef lewicy Arkadiusz Iwaniak poinformował, że klub radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej ma teraz sześciu członków. Do klubu wstąpił Dariusz Skubiszewski, który 14 czerwca zrezygnował z przynależności do Naszego Kraju.

– Chciałem państwa z przyjemnością poinformować, że klub radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej liczy od dzisiaj sześciu członków – powiedział na koniec XXXVI Sesji Rady Miasta Płocka, Arkadiusz Iwaniak. – Do grona płockiego SLD dołączył Dariusz Skubiszewski, którego witam w naszym klubie.

Do 14 czerwca Skubiszewski był radnym klubu Nasz Kraj. Natomiast w wyborach startował z ramienia Naszego Miasta Płock i głosowali na niego mieszkańcy starówki – kandydował w Okręgu Wyborczym nr 3.

PowiązaneTematy

O przejściu Dariusza Skubiszewskiego do Sojuszu mówiło się już od kilku tygodni. Ani on, ani radny Arkadiusz Iwaniak nie potwierdzali transferu, ale nie ukrywali też, że trwały rozmowy. Po odejściu Skubiszewskiego w NK pozostało dwóch radnych.

Arkadiusz Iwaniak w rozmowie z nami krótko skomentował to przejście: – Jak wiadomo, już jakiś czas temu mieliśmy połączyć nasze kluby. Pan radny Skubiszewski stwierdził, że trwa to za długo i postanowił przejść nie czekając – powiedział. – Oczywiście, nasze drzwi są nadal otwarte dla innych radnych – dodał szef płockiej lewicy.