Nowy laparoskop w szpitalu Św. Trójcy

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Szpital Świętej Trójcy zaprezentował dzisiaj nowy sprzęt – laparoskop, który jest współfinansowany ze środków miasta. Sprzęt ten pozwoli na zwiększenie zakresu usług diagnostyczno-operacyjnych szpitala.

Laparoskopia jest coraz częściej stosowaną metodą operacyjno-diagnostyczną w ginekologii, ortopedii oraz chirurgii. W odróżnieniu od klasycznego zabiegu operacyjnego, w laparoskopii wystarczają niewielkie nacięcia, przez które wprowadza się przyrząd optyczny zintegrowany z kamerą. W zależności od potrzeb wykonuje się dodatkowe nacięcia, służące do wprowadzenia narzędzi operacyjnych. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym i jak przed każdą operacją wymagane jest odpowiednie przygotowanie pacjenta.

Nowy zestaw laparoskopowy daje specjalistom Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej Sp. z o.o. olbrzymie możliwości diagnostyczno-operacyjne. Na wyposażeniu posiada wysokiej generacji kamerę medyczną, optykę o różnym kącie widzenia. Wysoka jakość nowego sprzętu oraz obraz z kamery, która znajduje się bardzo blisko operowanego miejsca, pozwala na bardziej precyzyjne wykonanie skomplikowanych zabiegów operacyjnych. W odróżnieniu od używanego dotychczas sprzętu, nowy laparoskop dzięki wyższej jakości obrazu umożliwia lekarzom dokładny wgląd w operowane miejsce. Bardziej wyraźne szczegóły anatomiczne pozwalają na dokładniejsze preparowanie tkanek. Nowa optyka zwiększa lekarzom komfort pracy, pozwala wykonywać zabiegi szybciej i pewniej.

Zestaw wyposażony jest również w specjalne urządzenie, zwane morcelatorem. Dzięki niemu operujący może usuwać z jamy brzusznej duże zmiany bez konieczności przecinania powłok brzusznych. Dodatkowo specjalna pompa ssąco -płucząca jest zintegrowana z zestawem histeroskopowym, co umożliwia operatorowi wykonywanie zabiegów w jamie macicy. Sprzęt pozwala na obejrzenie wnętrza jamy macicy i pełną diagnostykę. Podczas operacji obraz jest przekazywany na dodatkowy monitor w systemie bezprzewodowej komunikacji bluetooth.

Narzędzie, w które zostali wyposażeni ginekolodzy i chirurdzy szpitala Świętej Trójcy, stwarza możliwość wprowadzenia nowych standardów leczenia, od diagnostyki po skomplikowane operacje ginekologiczne, rekonstrukcyjne i onkologiczne. Obecnie ta technika może być stosowana zarówno w trybie planowym, jak i w przypadku nagłych zachorowań czy urazów.

Laparoskopia zmniejsza ryzyko zabiegu i minimalizuje ryzyko powikłań. Pacjenci poddani leczeniu laparoskopowemu szybciej wracają do zdrowia i nie wymagają długiej rekonwalescencji. Ponadto, dzięki zabiegom laparoskopowym uzyskujemy lepszy efekt kosmetyczny. Zaletą jest również niewątpliwie krótszy okres pobytu w szpitalu, a także to, że sam zabieg jest wykonywany krócej niż metodą tradycyjną.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji