Nowy festiwal – krótszy i bez TSA

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Ustalony jest już pełen program Summer Fall Festival, który odbędzie się 9 września w Płocku. Wśród wcześniej podanych wykonawców zabraknie zespołu TSA, do Hey, Acid Drinkers i Brygady Kryzys dołączą natomiast Dubska, Shredlust i Zwiezda. Ze względów technicznych festiwal zmienia swoją formułę i potrwa jeden, a nie dwa dni.

Dubska
Dla miłośników lżejszych brzmień oraz fanów odbywającego się również w Płocku Reggaelandu wystąpi Dubska. Ich kawałek „Avokado”, wydany na płycie pod tym samym tytułem podbijał listy przebojów Trójki przez kilka miesięcy. Również płyta „Dubska Division” nagrana z Gerbertem Moralesem, założycielem kultowej rosyjskiej formacji Jah Division, ojcem rosyjskiego reggae cieszyła się dużym powodzeniem. Dubska w sumie ma na koncie cztery krążki.

Shredlust
Na plaży nad Wisłą, w swoim rodzinnym mieście, zagra kapela tworząca dźwięki z pogranicza heavy i thrash metalu – Shredlust. Członkowie zespołu mają dopiero po 19 lat, ale ich muzyka jest niezwykle dojrzała. Pierwszy materiał nagrali w lutym 2011 roku, w warszawskim studio Freeze Art. Został on bardzo pozytywnie odebrany przez fanów, a także internetowe portale muzyczne w Polsce. Shredlust na początku 2013 roku planuje wejść do studia, żeby nagrać nowy materiał.

Zwiezda
Trzecim płockim akcentem podczas festiwalu, poza Farben Lehre i Shredlust będzie punkowy zespól Zwiezda. Został on założony w 1989 r. w Płocku. Muzycy zagrali na takich imprezach jak: Rockowe Ogródki w Płocku, Wośp Gostynin, RockTower Festival Płock, Punkowa Sobota. W 2011 roku zespół nagrał promocyjny material demo w studiu Band.pl w Giżycku. Obecnie kapela pracuje nad nowymi materiałami.

Podczas festiwalu Summer Fall zagrają także, już wcześniej zapowiadani, Brygada Kryzys w oryginalnym składzie: Brylewski, Lipiński, Korecki, Gałązka i Kvajah. Będzie to jeden z trzech wyjątkowych koncertów, na którym zespól zagra “Czarny album”. Poza tym, nad Wisłą wystąpią Hey oraz Zebra Dub. Do Płocka z Londynu przyjedzie też heavy metalowy Neuronspoiler. Pojawią się także Acid Drinkers i Farben Lehre, zespoły które w ramach koncertów zaprezentują na scenie głównej premierowe kawałki ze swoich nowych albumów: “La Part Du Diable” i “Achtung 2012”.

Niestety, podczas Summer Fall Festival, ze względu na skrócenie festiwalu, nie będzie grupy TSA. Zespół ma przyjechać do Płocka w innym terminie.

Summer Fall Festival
Płock, plaża nad Wisłą
9 września
wstęp wolny
www.summerfall.pl

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji