REKLAMA

Nowi piłkarze ręczni już w Płocku! [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W czwartek, 24 lipca, do Płocka przybyło trzech nowych piłkarzy, którzy od nowego sezonu zasilą szeregi SPR Wisły Płock. 

Na kilka dni przed pierwszym treningiem, płocką Orlen Arenę odwiedzili Dan-Emil Racotea, Nemanja Zelenović oraz Miljan Pusica. Zawodnicy od samego początku nie kryli zadowolenia i zachwytu płockim obiektem sportowym. Piłkarze od czwartku są mieszkańcami Płocka, jednak pobyt tu będzie dla nich związany przede wszystkim z ciężkimi treningami, bowiem Orlen Wisła Płock jak zwykle walczy o najwyższe tytuły w swojej dyscyplinie.

Dla reprezentanta Rumunii oraz Serba Nemanja Zelenovića pobyt w Płocku jest jednocześnie pierwszą wizytą w naszym kraju, natomiast Miljan Pusica był już w Polsce podczas jednej z podróży na wschód. – Nowi zawodnicy mają ogromne znaczenie dla zespołu, ponieważ mają stanowić o sile Wisły Płock – powiedział Robert Raczkowski, prezes klubu SPR Wisła Płock. – Jak podkreślaliśmy wielokrotnie, są to wybitni zawodnicy, którzy już w najbliższym sezonie pokażą na co ich stać – dodał. Nowi piłkarze podczas spaceru po swojej domowej już hali mówili o tym, że liczą na gorącą atmosferę i zapewniali, że będą tu tylko wygrywać.– Przez ostatnie lata jesteśmy świadkami udynamicznienia dyscypliny, jaką jest piłka ręczna – mówi prezes Raczkowski. – Zmiany zachodzą w zakresie oraz sposobie i gry, tak naprawdę wszyscy budują dziś zespoły w oparciu o zawodników kompletnych i ci zawodnicy, o których mowa, są kompletni, a ich wyszkolenie, które przynoszą tu ze sobą z zagranicy, jest elementem, który urozmaica płocki handball. Chcemy, żeby ta dyscyplina była wyjątkowa i jeszcze bardziej widowiskowa, by na parkiecie było widać siłę walki. W rzeczywistości są to współcześni gladiatorzy i tego się od nich oczekuje – podsumował szef Nafciarzy.

Wszyscy zainteresowani możliwościami świeżej krwi wśród płockich szczypiornistów, mają okazję na własne oczy obejrzeć ich otwarty trening w poniedziałek, 28 lipca, o godzinie 17.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU