REKLAMA

Nowe zakażenia w Wiśle Płock – to już ponad 30 osób. Mecze będą przełożone?

REKLAMA

Klub Wisła Płock poinformował, że potwierdzono kolejne pozytywne przypadki. Zakażeni są zarówno piłkarze, jak i sztab szkoleniowy oraz pracownicy administracyjni.

W niedzielę późnym popołudniem Wisła Płock przekazała informację o nowych zakażeniach. Przypomnijmy, że po ostatnich zakażeniach klub zlecił kolejne testy na obecność SARS-CoV-2 dla zawodników, członków sztabu oraz pracowników Wisły Płock.

PowiązaneTematy

– Wynik dodatni otrzymało kolejne 19 osób: ośmiu piłkarzy pierwszego zespołu, jeden zawodnik rezerw, trzech członków sztabu szkoleniowego oraz łącznie siedmiu pracowników administracji – informuje Michał Łada, rzecznik prasowy Wisły Płock.

Jak dodaje, osoby z wynikami pozytywnymi niezwłocznie udały się na kwarantannę, a w najbliższych dniach dla wszystkich pozostałych pracowników badania zostaną przeprowadzone ponownie.

– Klub wdrożył wszelkie niezbędne procedury, zgodne z wytycznymi Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Płocku oraz Komisji Medycznej PZPN – zapewnia rzecznik.Wisła Płock potwierdziła ognisko zakażenia w niedzielę, 25 października. Wówczas klub przeprowadził testy dla wszystkich członków klubu, co dało wynik pozytywny u 11 osób, w tym trenera Sobolewskiego. Łącznie z dzisiejszymi, dodatnie rezultaty badań otrzymało więc 31 osób.

W związku z powyższym, Wisła Płock w poniedziałek, 2 listopada złoży wniosek do Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Ekstraklasy SA o przełożenie najbliższych spotkań z udziałem Nafciarzy.

Dwanaście zakażonych osób w Wiśle Płock, w tym trener Sobolewski

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Testy PCR says:

    Czy zakażenia zostały stwierdzone po użyciu testów PCR które dają w ok. 90% fałszywie dodatnie wyniki i nie są przeznaczone do diagnozowania chorób ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU