REKLAMA

Nowe Tarapaty, Trolle oraz Greenland NK Przedwiośnie [REPERTUAR]

REKLAMA

NoveKino Przedwiośnie zaprasza na kolejne ciekawe projekcje filmowe. Tym razem w repertuarze znalazły się między innymi Tarapaty 2, Trolle 2 czy Greenland z Gerardem Butlerem.

Tarapaty 2

Od 25 września na ekranach kin znajdzie się kontynuacja największego hitu polskiego kina familijnego XXI wieku – „Tarapaty 2”.

„Tarapaty 2” – Kiedy z Muzeum Narodowego w Poznaniu znika perła kolekcji – „Plaża w Pourville” Claude’a Moneta, a o kradzież zostaje fałszywie oskarżona ciotka Julki – dzieci muszą odnaleźć obraz i odkryć tożsamość prawdziwego złodzieja. Zgrany duet rozpoczyna śledztwo, ale na horyzoncie pojawia się Felka, zwariowana 12-latka, a razem z nią kłopoty. Opowieść o zazdrości i zaufaniu przeplata się z rozwiązywaniem zagadki kryminalnej. „Tarapaty 2” to historia dla całej rodziny, która mówi o tym, że nie da się uwierzyć w przyjaciela, dopóki nie uwierzy się w siebie. A także o tym, że przyjaźń wystawiona na próbę może stać się jeszcze mocniejsza.

REŻYSERIA: Marta Karwowska

OBSADA: Pola Król, Jakub Janota-Bzowski, Joanna Szczepkowska

Jak najdalej stąd

Drugą premierową propozycją jest film „Jak najdalej stąd” (napisy) – słodko-gorzka analiza poplątanych relacji rodzinnych. W filmie, poza fantastyczną i debiutującą na wielkim ekranie Zofią Stafiej, zobaczymy m.in. Arkadiusza Jakubika, Tomasza Ziętka i Kingę Preis. Autorem zdjęć jest zdobywca czterech Orłów Piotr Sobociński jr, a muzykę skomponowała Hania Rani.

„Jak najdalej stąd” – Ola (Stafiej) to zbuntowana nastolatka, która marzy o własnym samochodzie i większej życiowej samodzielności. Niespodziewane i tragiczne wiadomości z Irlandii, gdzie od lat pracuje jej ojciec, sprawiają, że wyrusza sama w daleką podróż. Los przeznacza jej nie lada wyzwanie – w imieniu rodziny ma sprowadzić ciało zmarłego do Polski.

REŻYSERIA: Piotr Domalewski

OBSADA: Zofia Stafiej, Kinga Preis, Arkadiusz Jakubik

Greenland

Od piątku NK Przedwiośnie zaprasza na film „Greenland” (napisy). Gerard Butler, gwiazdor hitów „300”, „Olimp w ogniu”, „Prawo zemsty” walczy o życie rodziny w obliczu globalnego kataklizmu.

„Greenland” – Naukowcy nie mają wątpliwości: Ziemia nie zdoła uniknąć zderzenia ze zbliżającą się do niej potężną kometą, a jego skutki będą katastrofalne. Wybitny inżynier John Garrity i jego rodzina są w grupie wybrańców, którym władze zaoferowały bezpieczne schronienie w położonym na odludziu tajnym bunkrze. Większość społeczeństwa nie otrzymuje takiej szansy. Podczas gdy fragmenty rozpadającej się komety niszczą miasta i zabijają tysiące ludzi, świat pogrąża się w chaosie. Wybuchają zamieszki, rozboje są na porządku dziennym, a służby tracą kontrolę nad sytuacją. W takich okolicznościach dotarcie na miejsce ewakuacji staje się śmiertelnie niebezpiecznym wyzwaniem. Moment decydującego uderzenia zbliża się nieubłaganie. John jest gotów na wszystko, by ocalić swoją żonę i kochanego syna. Najbliższe kilkanaście godzin zdecyduje o wszystkim.

REŻYSERIA: Ric Roman Waugh

OBSADA: Gerard Butler, Morena Baccarin, Scott Glenn

Trolle 2

26-27 września NK Przedwiośnie zaprasza na przedpremierowe pokazy animacji „Trolle 2” (dubbing) – kontynuację przygód Poppy i Mruka, w której bohaterowie wyruszą w dalekie zakątki świata, by zjednoczyć ze sobą wszystkie Trolle. Pokazy przedpremierowe odbędą się w sobotę i niedzielę o 13:30 i 15:30.„Trolle 2” – Królowa Poppy i Mruk odkrywają, że poza ich wioską istnieją inne światy zamieszkane przez Trolle, z którymi – by tak rzec – jakoś im nie po drodze. Kiedy niespodziewane niebezpieczeństwo zagrozi całej populacji Trolli, Poppy i Mruk oraz ich przyjaciele wyruszą w wielką podróż przez nowe niebezpieczne lądy, by dokonać niemożliwego: pogodzić ze sobą wszystkie Trolle i połączyć się przeciw wrogowi.

Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię (Bajkoranki)

W sobotę i niedzielę kino zaprasza na pokaz animacji „Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię” (dubbing) z cyklu dla najmłodszych Bajkoranki. Film jest barwną i fantazyjną animacją o tożsamości, dostrzeżoną m.in. na festiwalu w Cannes, gdzie miał swoją premierę. Po seansie gry i zabawy poprowadzą animatorzy z Teatru Form Wielu. Bilety w cenie 15 zł. Pokazy odbędą się o godzinie 11:00.

„Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię” – Niedźwiedzie wyruszają z gór do miasta na poszukiwania zaginionego syna ich władcy. Ludzie szykują się do walki z groźnymi, w ich mniemaniu, bestiami. Czy te dwa światy da się ze sobą pogodzić?

Piotr Malinowski 33. Zgłoś się… (Kino Podróżnika)

W niedzielę o godz. 16 w cyklu Kino Podróżnika będzie można obejrzeć film „Piotr Malinowski 33. Zgłoś się…”. Bilety w cenie 20 zł – bilet normalny, 18 zł – bilet ulgowy.

„Piotr Malinowski 33. Zgłoś się…” – Opowieść o pasji do gór, których Piotr doświadczał nie tylko jako ratownik, lecz także jako wybitny taternik, alpinista i himalaista, autor pierwszego przejścia zimowego na zachodniej ścianie Petit Dru, uczestnik najszybszego przejścia Głównej Grani Tatr w zimie, specjalista od trudnych zjazdów wysokogórskich, prekursor i propagator skialpinizmu. „33. zgłoś się” ukazuje także drugą stronę życia ratownika – kochającego ojca i męża, któremu trudno jest godzić życie prywatne z bezgranicznym oddaniem ratownictwu.

Piotr Malinowski był w latach 1987-1991 naczelnikiem Grupy Tatrzańskiej GOPR. Przyczynił się do powrotu ratownictwa do tradycyjnych struktur TOPR. Dokument ukazuje bohatera nie tylko jako dynamicznego człowieka czynu, ale i człowieka „prywatnego”, myślącego i wrażliwego. Barwna postać, wyróżniająca się na tle szarych czasów PRL, erudyta władający kilkoma językami, osobowość silna i niebanalna, czego dowodził konsekwentnie swoim życiem.

Film zostanie wyświetlany w ramach projektu Lądek Film Tour. Współorganizatorem wydarzenia jest GRIMPI.

Niedosyt (Spotkania Filmowe)

W poniedziałek o godz. 18:30 w Spotkaniach Filmowych NK Przedwiośnie zaprezentuje „Niedosyt” (napisy) – pełnometrażowy debiut Carlo Mirabelli-Davisa, niezwykłe połączenie społecznego dramatu i psychologicznego thrillera, w którym nawiązania do Dziecka Rosemary służą za paliwo dla historii emancypacyjnej. Bilety w cenie 15 zł.

„Niedosyt” – Hunter (Haley Bennett) ma przystojnego męża, wielki dom, bajecznie bogatych teściów i wyniki badań jednoznacznie wskazujące na to, że w jej ciele zaczyna rozwijać się dziecko. Zamknięta w swojej złotej klatce dziewczyna poddaje się całkowicie woli rodziny, która przejmuje coraz większą kontrolę nad jej życiem. Hunter wykształca w sobie nietypowy mechanizm obronny: nieodpartą potrzebę połykania drobnych przedmiotów, takich jak szklane kulki czy pinezki i inne znalezione w zakamarkach domu rzeczy. Pozornie idealny świat zaczyna rozpadać się na kawałki.

REŻYSERIA: Carlo Mirabella-Davis

OBSADA: Haley Bennett, Austin Stowell, Denis O’Hare

W repertuarze wciąż pozostają:

  • film przygodowy „Mulan” – Kobieta o imieniu Hua Mulan przebrana za mężczyznę zaciąga się do cesarskiej armii, aby pomóc swojemu schorowanemu ojcu.;
  • „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” – Poruszający dramat sensacyjny, oparty na prawdziwych wydarzeniach. Sprawie, uchodzącej za jedną z najbardziej niechlubnych kart w dziejach polskiego sądownictwa, która stała się inspiracją m.in. dla książki i głośnego reportażu. Fabularna rekonstrukcja losów Tomasza Komendy – młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za gwałt i zabójstwo 15-letniej Małgosi Kwiatkowskiej. Poszkodowanego, który na sprawiedliwy wyrok i uniewinnienie musiał czekać w celi aż 18 lat. Pełna emocji i napięcia, społecznie zaangażowana opowieść, doskonale zagrana i stworzona z troską o każdy detal i jak największy autentyzm.
  • sensacyjny „Pętla” – Pozorny zbieg okoliczności łączy losy policjanta Daniela (Antoni Królikowski) oraz dwóch braci bliźniaków z Ukrainy. Dzięki informacjom uzyskanym od Żeni i Alexa oraz ich kontaktom z lokalnym półświatkiem, młody stróż prawa szybko awansuje i zostaje oficerem Centralnego Biura Śledczego. Wkrótce pod płaszczykiem działań policyjnych przejmuje kontrolę nad znanym domem publicznym i zaczyna eliminować konkurencję sutenerów na Podkarpaciu. Z czasem zyskując coraz większe wpływy i tocząc przewrotną grę z gangsterami i własnymi przełożonymi, tworzy ekskluzywne miejsce, gdzie z gwarancją pełnej dyskrecji można uprawiać seks z dziewczynami z „górnej półki”. W rzeczywistości jednak we wszystkich pokojach zamontowane zostają ukryte kamery, a Daniel i bliźniacy zbierają kompromitujące materiały na bywalców lokalu – prominentnych polityków, duchownych i przedstawicieli show-biznesu, by ich szantażować. Wystarczy jednak chwila nieuwagi, by oficer CBŚP z łowcy zamienił się w zwierzynę, której głowy pragną zarówno polskie służby specjalne, jak i rosyjski wywiad.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU