Nowe rozkłady jazdy od 30 września

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Na stronie Komunikacji Miejskiej są już dostępne nowe rozkłady jazdy wszystkich linii KM, które zaczną obowiązywać od 30 września.

Zmieniły się nie tylko rozkłady jazdy, ale i schemat nowych linii autobusowych KM, a także nazwy niektórych przystanków.

Nazwy większości przystanków uległy skróceniu (np. z “Miodowa Pszczela” na “Pszczela”, z “Jachowicza Piękna” na “Piękna”, z “Armii Krajowej Sikorskiego” na “Sikorskiego”, z “Kolegialna Gradowskiego” na “Gradowskiego”) – skrócone nazwy są łatwiejsze do zapamiętania. Niektóre nazwy przystanków nie uległy zmianie, np. “Kwiatka”, “Lachmana”, “Czwartaków”.

Część przystanków otrzymała zupełnie nowe nazwy, które w większości przypadków zostały utworzone od nazwy najbliższej przecznicy, np. “Wolskiego” (zamiast Tysiąclecia Łukasiewicza), “Fabryczna” (zamiast “Wyszogrodzka Spółdzielcza”) lub od nazwy pobliskiego, charakterystycznego dla danego miejsca, obiektu, np. “Stadion Miejski” (zamiast “Mickiewicza Traugutta”), “III Liceum” (zamiast “Łukasiewicza “Wielka Płyta””), “Orlen Arena” (zamiast “Łukasiewicza Gwardii Ludowej”), “OD Złote Piaski” (zamiast “Dobrzykowska II”), “Ogródek jordanowski” (zamiast “4. Pułku SK”) itd.

Nazwy przystanków końcowych to z reguły nazwy dzielnic, np. “Podolszyce” (zamiast “Jana Pawła II-Mazura”), “Kostrogaj” (zamiast “Przemysłowa Kostrogaj”) – nazwy te widoczne będą na tablicach kierunkowych w autobusach, dzięki ich uproszczeniu będą jednoznacznie wskazywać kierunek jazdy.

Każdy słupek przystankowy (pojedynczy przystanek) został teraz przyporządkowany do zespołu przystankowego – np. wszystkie przystanki w pobliżu skrzyżowania Al. Jachowicza z ul. Bielską otrzymały jedną wspólną nazwę “Jachowicza”, przystanki w pobliżu dworca kolejowego przy ul. Chopina nazwę “Dworzec kolejowy”, przystanki w pobliżu skrzyżowania al. Jachowicza z al. Kilińskiego i ul. Dworcową nazwę “Stanisławówka”, przystanki w pobliżu skrzyżowania al. Piłsudskiego z ul. Wyszogrodzką nazwę “Graniczna” itd.

Również przystanki, zlokalizowane w gminach podmiejskich otrzymały nowe nazwy, rozszerzone o różne charakterystyczne dla danego miejsca obiekty lub nazwy ulic, np. “Maszewo Duże, Szkolna” zamiast “Maszewo I”, “Sikórz, kościół” zamiast “Sikórz II”, “Grabina, plaża” zamiast “Grabina II” itd., co pozwoli na ich lepszą lokalizację na terenach podmiejskich.

Dla ułatwienia na stronie www.kmplock.eu zamieszczony jest wykaz starych i odpowiadających im nowych nazw przystanków, z podziałem na przystanki w strefie miejskiej i strefach podmiejskich.

Komunikacja wprowadziła również trzy nowe zespoły przystankowe:

  • Orlen Arena – przystanki na ul. Batalionów Chłopskich przy skrzyżowaniu z ul. Łukasiewicza (w obydwu kierunkach) – dla linii 3, 4, 22, 24 i nocnej N1;
  • rondo Lajourdie – przystanki na ul. Portowej przy rondzie Lajourdie (w obydwu kierunkach) – dla linii 2, 7, 13, 21;
  • Portowa – przystanki na ul. Popłacińskiej przy skrzyżowaniu z Portową (w obydwu kierunkach) – dla linii 2, 7, 8, 13, 21.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji