REKLAMA

Nowe ronda. Tym razem na Podolszycach

REKLAMA
Nowe ronda powstaną do końca roku w pobliżu galerii Wisła i CH Panorama. Drogowcy zrobią również pas do zawracania, poprawią także geometrię skrzyżowania ulic Wyszogrodzka – Armii Krajowej – Jana Pawła II przy galerii Wisła. Docelowo MZD chce przebudować ponad 30 najważniejszych skrzyżowań w Płocku na przestrzeni trzech lat.

Dokładnie nowe ronda powstaną na obecnie istniejących skrzyżowaniach ulic:

  • Jana Pawła II – Czwartaków (przy galerii Wisła)
  • Armii Krajowej – Sikorskiego – Batalionu Parasol (przy CH Panorama).

Zostanie także przebudowany niewielki odcinek ul. Wyszogrodzkiej tak, aby wybudować jezdnię do zawracania na wschodnim wlocie ulicy.

Rondo przy galerii Wisła będzie miało średnicę 41 m, powstanie tam wyspa środkowa o średnicy 19 m, otoczona jednometrowym pierścieniem. Szerokość jezdni będzie miała 10 m.

Rondo na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej – Sikorskiego – Batalionu Parasol będzie nieco mniejsze. Jego średnica będzie miała 30 m, a szerokość jezdni to 7,5 m. Powstanie także przejezdna wyspa środkowa o średnicy 15 m.

Oprócz korekty geometrii skrzyżowania ulic Wyszogrodzka – Armii Krajowej – Jana Pawła II w zakresie lewo- i prawoskrętów, zostanie wybudowana jezdnia do zawracania na wschodnim wlocie ul. Wyszogrodzkiej o szerokości 10 m, promieniach 5,5 i 11,5 m wraz z korektą lewoskrętu.Prace mają zostać wykonane do 15 grudnia. Przetarg został już ogłoszony, wykonawcę powinniśmy poznać do końca października.

Do tego czasu planowane jest także oddanie dla ruchu czterech zmodernizowanych skrzyżowań:

  • Otolińska-Chopina,
  • Otolińska – Piłsudskiego,
  • Otolińska – Targowa – Graniczna,
  • Piłsudskiego – Graniczna – Wyszogrodzka,

realizowanych przez Pełnomocnika ds. inwestycji strategicznych. Pozwoli to w znaczny sposób usprawnić ruch w rejonie ulic: Wyszogrodzkiej, Otolińskiej, Chopina, Targowej, Granicznej, Bielskiej, która zostanie w najbliższych tygodniach wyremontowana przez MZD na odcinku około 2,5 km (od ul. Jędrzejewo do granic administracyjnych miasta).

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU