Nowe mieszkania i usługi

REKLAMA

Wiosną w nowym bloku przy ul. Jasnej 13 zamieszka 15 rodzin, którym przyznano lokale komunalne. W miejscu po dawnej przychodni znajdzie się miejsce również na lokale usługowe o powierzchni ponad 170 m kw na działalność z zakresu służby zdrowia.

Blok budowany jest przez MTBS i powstaje na potrzeby mieszkalnictwa komunalnego. Na trzech kondygnacjach znajdzie się w sumie 15 lokali mieszkalnych o powierzchni od 33 do 65 m2. Budynek jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – posiada windę, a także podziemny parking dla samochodów. Jest wyposażony we wszystkie media i wysokowydajne, energooszczędne ogrzewanie.

PowiązaneTematy

– Ten blok choć jest budowany w wysokim standardzie TBS, to będzie obiektem z mieszkaniami komunalnymi. Powstaje dzięki dofinansowaniu Banku Gospodarstwa Krajowego na poziomie 40% kosztów lokali mieszkalnych. To pierwsza taka inwestycja w Płocku i po Stargardzie Szczecińskim druga w Polsce. Inwestycje związane z budową mieszkań komunalnych realizujemy jeszcze m. in. przy ul. Sienkiewicza. – powiedział prezydent Andrzej Nowakowski.

Jak zapewniał Mirosław Kłobukowski – dyrektor MTBS, blok zostanie udostępniony do użytku w pierwszym półroczu 2013 r. Obecnie przy ul. Jasnej 13 trwają intensywne prace wykończeniowe wewnątrz budynku.

Inwestycja jest realizowana w oparciu o Ustawę z 2006 roku o finansowym wsparciu tworzenia lokali socjalnych, mieszkań chronionych, noclegowni i domów dla bezdomnych. Gmina Płock uzyskała bezzwrotne dofinansowanie z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie w wysokości do 903.944,29 zł, tj. 40% kosztów budowy powierzchni mieszkalnej lokali. Całościowy szacowany koszt całej inwestycji wynosi 3.882.922,23 zł.

Realizacja tego typu inwestycji przy współudziale MTBS zapewnia z mocy ustawy uzyskanie o 10% większego dofinansowania, niż przy samodzielnej realizacji przez Gminę. Wybudowane lokale mieszkalne będą przeznaczone do podnajmowania osobom, które nie spełniają warunków uzyskania lokalu socjalnego, a więc w praktyce będą to nowoczesne mieszkania komunalne nowej generacji.