Nowe lampy lecz słupy… stare

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Napisał do nas zaniepokojony czytelnik, który zauważył, że na remontowanej ulicy Obrońców Płocka 1920 r. zostawione są brzydkie, betonowe słupy i to na nich zamontowano nowe lampy. Czy na pewno tak powinno to wyglądać?

O informację na ten temat poprosiliśmy rzecznika Miejskiego Zarządu Dróg, Konrada Kozłowskiego. Z jego wyjaśnień wynika, że faktycznie są montowane nowe oprawy na istniejących słupach oświetleniowych. Wynika to z możliwości technicznych w obrębie ul. Obrońców Płocka 1920 r.

– Pierwotnie nasze plany zakładały poprowadzenie nowej linii, zasilającej oświetlenie uliczne ul. Obrońców Płocka 1920 r. pod ziemią i ustawienie nowych słupów – tłumaczy rzecznik. – Z uwagi na kolizje z istniejącą infrastrukturą podziemną (instalacje gazowe, wodociągowe itp.) nie było to możliwe – inni gestorzy sieci nie wyrazili zgody na takie rozwiązanie techniczne. W związku z tym została podjęta decyzja o zamontowaniu nowych opraw na istniejących latarniach, które są zasilane z istniejącej napowietrznej sieci abonenckiej.

Według zapewnień rzecznika MZD, takie rozwiązanie w istotny sposób poprawi oświetlenie ulicy, natomiast – niestety – względy estetyczne nie są zadowalające. Nowe latarnie mogły zostać zamontowane jedynie na odcinku w pobliżu skrzyżowania z ul. Chopina.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji