REKLAMA

Nowe hospicjum w Płocku, a do tego długoterminowa opieka i rehabilitacja

REKLAMA

Na razie wmurowano kamień węgielny pod budowę zakładu opiekuńczego z hospicjum, który będzie się znajdował przy szpitalu wojewódzkim w Płocku. Nowy obiekt ma powstać w miejsce wyburzonej pralni.

20 września odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nowoczesny oddział opieki długoterminowej, który powstanie przy Szpitalu Wojewódzkim w Płocku. Kamień węgielny pod budowę nowo powstającego obiektu wmurowali marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik i dyrektor szpitala Stanisław Kwiatkowski.

– To bardzo potrzebna i oczekiwana inicjatywa. Jest naszą odpowiedzią na stale rosnące zapotrzebowanie na tego typu usługi medyczne nie tylko w Płocku. Jako samorząd Mazowsza, udostępniamy działkę pod budowę nowego kompleksu, który podniesie jakość świadczeń – podkreślił marszałek województwa mazowieckiego.Zgodnie z podpisaną umową zawartą między Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Płocku a samorządem Mazowsza, w miejsce wyburzonej pralni powstanie budynek Oddziału Opiekuńczo-Leczniczego, w zakresie opieki długoterminowej, hospicyjnej i rehabilitacyjnej. Wybudowane też mają zostać drogi dojazdowe oraz parkingi.

Decyzję o przekazaniu w dzierżawę terenu byłej pralni Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku podjął dwa lata temu. Warunkiem było przeznaczenie go na działalność opiekuńczo-leczniczą przez okres dzierżawy – 25 lat. W wyniku przeprowadzonego przetargu, władze szpitala wyłoniły dzierżawcę, którym jest GRUPA ZDROWIE Arkadiusz Chmieliński z siedzibą w Płońsku.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 4

  1. Mieszkaniec says:

    Do Anonim
    Bo Twoja mama miała opiekę ktoś do niej przychodził wtedy wszystko cacy każdy miły

  2. Anonim says:

    Czytam, komentarz i nie wierzę. Mój tato, leżał w tym hospicjum i mam jak najlepsze zdanie, byłam tam codziennie i widziałam jaka cudowna jest opieka. Wielki szacun dla całego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU