Nowe chodniki i bezpieczeństwo

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Miejski Zarząd Dróg kontynuuje prace na terenie Płocka. Będzie ładniej i bezpieczniej.

Na ul. Sienkiewicza zostały zainstalowane barierki, oddzielające chodnik od jezdni. Rozwiązanie ma na celu uniemożliwić pieszym przekraczanie ul. Sienkiewicza w miejscach niedozwolonych i podnieść bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Na odcinku ul. Sienkiewicza, między ul. Gradowskiego a Misjonarską, piesi często skracali sobie drogę do przystanku Komunikacji Miejskiej, przechodząc przez jezdnię w niedozwolonych miejscach. Stwarzali w ten sposób zagrożenie w ruchu drogowym, narażając siebie i kierujących pojazdami na niebezpieczeństwo. Dlatego zainstalowaliśmy barierki ochronne – wyjaśnia Konrad Kozłowski, rzecznik prasowy MZD. W 2010 r. na ul. Sienkiewicza Policja odnotowała 40 zdarzeń drogowych, w tym 5 wypadków. Rannych zostało 8 osób.

Metalowe barierki ochronne na odcinku o długości około 140 metrów zainstalowała firma Signaroad z Gostynina.

Do końca listopada natomiast zakończą się prace remontowe na chodniku w al. Armii Krajowej na Podolszycach. Jeszcze w grudniu pojawią się kolejne nowe chodniki w Górach, Starym Mieście i Radziwiu. W połowie miesiąca na zlecenie MZD już zostały wyremontowane chodniki na ul. Medycznej na Winiarach i na ul. Harcerskiej w Borowiczkach.

Remont chodnika w Al. Armii Krajowej prowadziła Firma Remontowo-Budowlana Lipowski sp. j. z Płocka. Nowy chodnik z kostki brukowej na odcinku 900 mb został ułożony od ul. Hubalczyków do ul. Szarych Szeregów. W czasie remontu zostały także obniżone krawężniki, co ułatwi poruszanie się osobom niepełnosprawnym i z wózkami. Przy przejściach dla pieszych zainstalowano specjalne płyty z wypustkami, które są dedykowane osobom niewidomym.

Ogółem na Podolszycach Północ wyremontowano 3500m2 powierzchni chodnika, natomiast kolejne 2000 m2 chodnika w al. Armii Krajowej zostanie wyremontowane wiosną 2012 r. Wtedy zostanie zmodernizowany odcinek od ul. Szarych Szeregów do ul. S. „Grota” Roweckiego.

Prace, związane z remontem kolejnych chodników, rozpoczną się 30 listopada. Na Radziwiu zostanie wyremontowane łącznie ponad 1300 m2 chodnika – na ul. Zielonej 390m2, na ul. Zagroda 440 m2, na ul. Strażackiej 500 m2. Wykonawcą robót jest firma Remontowo-Budowlana Lipowski s.j.

Na Starym Mieście zostanie wyremontowany chodnik na ul. Abpa. J. Nowowiejskiego o powierzchni 300 m2. W Górach zostanie przebudowany chodnik na ul. Przyszkolnej o powierzchni 280 m2. Prace przeprowadzi Zakład Budowlano-Montażowy Budomont.

W ramach remontu wykonawcy rozbiorą istniejące nawierzchnie chodników wraz z krawężnikami i obrzeżem, a następnie ustawią krawężniki oraz ułożą kostkę betonową tzw. „polbruk”. Łączny koszt wszystkich prac remontowych w Górach, Starym Mieście i Radziwiu wyniesie około 230.000zł brutto.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji