REKLAMA

Nowe boisko Wisły Płock gotowe

REKLAMA

Zakończyła się budowa nowego boiska na stadionie Wisły Płock, z którego będą korzystały dzieci ze Stowarzyszenia Sportu Młodzieżowego Wisły Płock. Jego budowa kosztowała ponad 295 tysięcy złotych.

Obiekt to trawiaste boisko, które powstało między trybuną wschodnią stadionu a halą Politechniki – w miejscu, w którym wiele lat temu znajdowało się boisko nr 4. Inwestycja, która pochłonęła ponad 295 tysięcy złotych, polegała na wybudowaniu boiska do piłki nożnej dla Stowarzyszenia Sportu Młodzieżowego Wisła Płock.

PowiązaneTematy

Boisko przystosowane jest do gry w piłkę nożną przez dzieci. Zostało wyposażone w naturalną murawę, dwie bramki, ławki rezerwowe z fotelikami, instalacje nawadniająca i oświetlenie. Ponadto, w ramach inwestycji wyrównano i zagospodarowano tereny zielone wokół boiska – m.in. skorygowano istniejące skarpy oraz założono specjalne siatki na krety pod trawnik.

Ratusz przypomina, że to nie koniec inwestycji w infrastrukturę stadionu Wisły Płock. Kolejną będzie remont kas biletowych. Na ten cel zostało przeznaczone 110 tys. złotych.