Nowe bilety, nowe strefy, nowe zasady w KM

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Od 1 sierpnia Komunikacja Miejska wprowadziła nowe ceny biletów. Są one dostosowane do nowych granic stref taryfowych. Od 1 września zmieni się natomiast lista osób, uprawnionych do ulgowych i bezpłatnych biletów.

Ceny biletów zostały zmienione 1 sierpnia br. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w zakładce “Taryfa przewozowa”. Można tam znaeźć m.in. nowe ceny biletów czy nowe granice stref taryfowych.
Ponieważ do tej pory w wielu placówkach, dotychczas sprzedających bilety komunikacji miejskiej można zobaczyć informację “Biletów brak”, spółka udostępniła całodobową sprzedaż biletów u kierowcy. Zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Płocka, na liniach miejskich można kupić u kierowcy karnety 5 odcinkowe, bilety dobowe (normalne i ulgowe), natomiast na liniach podmiejskich przez całą dobę odbywać się będzie sprzedaż biletów dobowych oraz karnetów 5 – odcinkowych – wyłącznie w strefie A oraz jednoprzejazdowych biletów obowiązujących w strefach taryfowych B, C i G.

Od 1 września br. zmieni się także katalog osób uprawnionych do ulgowych i bezpłatnych przejazdów. Dodatkową ulgę uzyskają rodziny wielodzietne, korzystające z Płockiej Karty 3+. Uprawnienie do bezpłatnych przejazdów otrzymają pasażerowie, którzy w Europejski Dzień bez Samochodu będą podróżować autobusami z dowodem rejestracyjnym swojego pojazdu. Bezpłatnie, na dowód rejestracyjny własnego samochodu będą podróżować także pasażerowie, którzy zaczną korzystać z nowej linii pospiesznej A, łączącej Orlen z Podolszycami.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji