REKLAMA

Noś odblaski, zadbaj o bezpieczeństwo

REKLAMA
W niedzielę, w wybranych parafiach na terenie Płocka i Powiatu Płockiego, po Mszach św. rozdawane były elementy odblaskowe. Akcja „Chroń życie, załóż odblask” to wspólna kampania PKN ORLEN, policji i Kościoła.

Ponad 84% pieszych zabitych w 2011 r. w wypadkach drogowych na mazowieckich drogach, poniosło śmierć po zmierzchu. Mazowsze jest województwem, na obszarze którego ginie co szósta osoba spośród zabitych na polskich drogach. Aby temu zaradzić, odbyło się spotkanie przedstawicieli policji, PKN ORLEN i Kościoła.

Efektem spotkania jest podjęcie decyzji o przeprowadzeniu wspólnej kampanii, adresowanej do mieszkańców małych miast i wsi woj. mazowieckiego, pn. „CHROŃ ŻYCIE, ZAŁÓŻ ODBLASK!”. Mecenasem tej akcji non profit jest PKN ORLEN, który poniósł całkowity koszt kampanii, zaś partnerami są: Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji i Mazowiecka Komenda Wojewódzka Policji. Koordynatorem działań z ramienia Kościoła jest Duszpasterz Motocyklistów Diecezji Płockiej. W ramach Kampanii, w niedzielę 28 października, w parafiach na terenie woj. mazowieckiego, skupiających wsie i małe miasteczka, po każdej Mszy św. były rozdawane elementy odblaskowe.

Okres jesienno-zimowy to czas szczególnie trudny dla pieszych. Wcześnie zapadający zmierzch i zmienne warunki atmosferyczne, piesi ubrani w ciemną odzież, to sytuacje bardzo niebezpieczne, skutkujące znaczącą liczbą wypadków drogowych. Noszenie elementów odblaskowych w miejscu widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego, to dawanie kierowcom samochodów szansy na odpowiednio wczesne zauważenie pieszego czy rowerzysty i w efekcie uniknięcie tragicznych wypadków.Prowadzone akcje edukacyjno-informacyjne wśród dzieci i młodzieży, pozwoliły na istotną poprawę bezpieczeństwa wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Obecna kampania ma na celu dotarcie do świadomości osób dojrzałych i seniorów. Właśnie te osoby, jako piesi lub rowerzyści, często po zmroku korzystają z dróg na terenie małych miasteczek oraz wsi i stają się ofiarami potrąceń. Jakikolwiek element odblaskowy na ubraniu może tym osobom uratować życie. Policjanci apelują: CHROŃ ŻYCIE, ZAŁÓŻ ODBLASK!

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU