REKLAMA

Noc w stylu retro

REKLAMA
Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki przygotował i wyprodukował we współpracy z Katarzyną Nowak musical pn. „Retronoc”. Będziemy mogli go obejrzeć 26 października o godz. 18 w Spółdzielczym Domu Kultury.

Pół roku temu POKiS zainaugurował działalność Teatru Muzycznego i rozpoczął poszukiwanie osób, które miały ochotę i możliwości wziąć udział w projekcie. Wybrane osoby pracowały nie tylko nad spektaklem, ale i nad głosem, dykcją, ciałem, czyli realizacją podstawowych zadań aktorskich. Tak powstało musicalowe show, którego premierę odbędzie się 26 października.

Spotkania poprowadziła aktorka filmowa i teatralna, wykładowca szkół aktorskich i reżyser – Katarzyna Nowak, która jest autorką scenariusza i reżyserką musicalu. Musical pt. RETRONOC przenosi widzów za kurtynę teatru sprzed lat. Oparty jest na tekstach m.in. Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Macieja Zembatego, J. Brela, które budują opowieść pełną humoru (także czarnego), a momentami nostalgiczną.

Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Nowak

Obsada: Anna Pesta, Julia Ciećwierz, Oliwia Walewska, Teresa Lewandowska, Karolina Goleniewska, Patrycja Kępa, Bartosz Olęcki, Dragomir Wojtyłko oraz Krzysztof Obrębski
Premiera: 26 października 2012 godz. 18
Miejsce: Spółdzielczy Dom Kultury w Płocku

Wstęp wolny.Katarzyna Nowak – jej aktorski debiut teatralny przypadł na rok 1999. Zagrała wówczas w „Don Juanie” w reżyserii Marka Fiedora na scenie Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Przez kolejnych 5 lat współpracowała z tym Teatrem studiując w międzyczasie w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie.

Rok 2001 to rok pełen nowych doświadczeń: początek współpracy z Teatrem Bagatela, pierwsze kroki przed kamerą w filmie P. Łazarkiewicza „Samo niebo” a także początek pracy estradowo-konferansjerskiej. W 2002 roku powstał pierwszy spektakl w jej reżyserii: „Gdy kurtyna opada”. W 2004 zaczęła się jej współpraca z Teatrem Ludowym. W 2007 założyła swój własny Teatr FORTE.

W roku 2008 zdobyła Nagrodę Honorowego „Złotego Liścia Retro” w V Ogólnopolskim Festiwalu Retro za spektakl muzyczno-kabaretowy „Bez mężczyzn”. W 2010 r. powstało BM FORTE – BIURO MANAGERSKIE FORTE, którego jest założycielem i dyrektorem. Od 9 lat jest wykładowcą w szkołach aktorskich. Prowadzi warsztaty z zakresu zagadnień, związanych z pracą na scenie oraz wykłady, związane z tematami profilaktycznymi. Współpracuje z produkcjami serialowymi, filmowymi, telewizyjnymi.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU