Jeden z najpopularniejszych polskich kabaretów wystąpił w minioną sobotę w płockim teatrze. Widzowie mogli zrelaksować się przy nowym programie kabaretu “Ani Mru Mru” pn. “Skurcz”. 

Występy kabaretu odbyły się 19 listopada w dwóch turach – o godz. 16 i 19. Na obydwu pokazach sala teatru była pełna.

Ani Mru-Mru to polski kabaret z Lublina. Od 2001 roku tworzą go Marcin Wójcik (założyciel i pomysłodawca), Michał Wójcik i Waldemar Wilkołek. Jednak kabaret powstał nieco wcześniej – we wrześniu 1999 r.. Ciekawostką jest, że Michał i Marcin, choć noszą to samo nazwisko, nie są ze sobą spokrewnieni.

W pierwszym składzie znaleźli się: Joanna Kolibska, Grzegorz Tatara, Maciej Wojnarowski i Marcin Wójcik. Niedługo później dołączył do nich pianista Janusz Bronkiewicz. Premiera pierwszego programu odbyła się 1 grudnia 1999 roku w kawiarni artystycznej klubu HADES w Lublinie.

Od 2000 roku skład kabaretu uległ zmianie – opuścili go Grzegorz Tatara i Maciej Wojnarowski, a dołączył Michał Wójcik. Kilka miesięcy później odszedł także Janusz Bronkiewicz, a na jego miejsce został przyjęty dźwiękowiec, Waldemar Wilkołek.

Pomimo zmian, zakończenie tego roku było dla kabaretu korzystne – w grudniu 2000 roku Ani Mru-Mru po raz pierwszy został dostrzeżony podczas III Ogólnopolskiego Festiwalu Kabaretów Studenckich „Wyjście z cienia” w Gdańsku, co zaczęło owocować nagrodami podczas tego i następnych festiwali. W grudniu 2001 roku kabaret opuściła Joanna Kolibska i od tej chwili skład Ani Mru-Mru tworzą Marcin Wójcik, Michał Wójcik i Waldemar Wilkołek.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji