REKLAMA

Nieznane eksponaty z wizyty Jana Pawła II w Płocku. Nowa wystawa w Muzeum Diecezjalnym

REKLAMA

Nowa stała wystawa pn. „Uczył nas wolności. Jan Paweł II w Płocku” zostanie wkrótce otwarta dla zwiedzających w Muzeum Diecezjalnym w Płocku. To bogaty zbiór zdjęć, dokumentów, ale i pamiątek związanych z wizytą Papieża.

Od 26 października br. w Muzeum Diecezjalnym w Płocku będzie można obejrzeć nową wystawę, na którą składa się zbiór dokumentów i eksponatów, prezentujących wizytę Papieża Jana Pawła II w Płocku, przygotowania do pielgrzymki, jak i sam pobyt w Płocku.

Jak zapewniają organizatorzy, wystawa poszerza wiedzę o często już zapomniane wizyty w Płocku, jeszcze jako Kardynała Karola Wojtyły. Zbiór niewątpliwie wzbogacają zdjęcia autorstwa znanego płockiego fotografa, Jana Waćkowskiego, obrazujące pielgrzymkę Papieża Polaka do Płocka oraz film DVD z nagraną częścią mszy świętej, wizytą w Zakładzie Karnym i nieoficjalnym spotkaniem z płocczanami z okna papieskiego.Na wystawie zobaczymy także pamiątki związane bezpośrednio z Ojcem Świętym, m.in. kielich podarowany
dla Katedry Płockiej, a także szachy wykonane przez więźniów płockiego Zakładu Karnego dla Papieża.

Mecenasem Wystawy oraz Muzeum jest PKN ORLEN.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 2

  1. Taa says:

    To zobaczymy jeszcze zapach po goleniu w czasie wizyty i odciski stóp w kapciach, jeśli pamiątką są nie zabrane szachy….

  2. Gienek says:

    To tych szachów nie zabrał ? Zostały w Płocku ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU