Nie będę pracować za Nowakowskiego! Gorąca dyskusja o Płocku na otwarciu biura poselskiego

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W miniony poniedziałek, 7 marca, swoje biuro poselskie w Płocku otworzył Marek Jakubiak – poseł, który w ostatnich wyborach parlamentarnych wszedł do Sejmu z okręgu płocko-ciechanowskiego z partii Kukiz’15. Siedziba biura mieści się przy ulicy Królewieckiej 14.

Na godzinę 16 poseł Jakubiak zaprosił płockich dziennikarzy do swojego nowo otwartego biura poselskiego w Płocku. Nasze miasto jest jednym z czterech naszego okręgu, w którym parlamentarzysta będzie przyjmował interesantów w każdy czwartek między godziną 16 a 18.

100 dni rządu
Na początku spotkania poseł podsumował sto pierwszych dni nowego rządu. Nie krył swojego rozczarowania w tym względzie. – Jestem zawiedziony tymi pierwszymi miesiącami rządu Prawa i Sprawiedliwości – powiedział Jakubiak. Parlamentarzysta podkreślił, że według jego opinii wydaje się zbyt dużo pieniędzy. Poseł, z racji swojego ekonomicznego wykształcenia, stawia na rozwój gospodarczy i nad takimi projektami pracuje w Sejmie. – Rząd szuka tematów zastępczych, zamiast zająć się realnymi problemami – podkreślał parlamentarzysta.

Nie mam zamiaru pomagać Nowakowskiemu w rządzeniu!
Na spotkaniu dziennikarze zarzucili Jakubiakowi, że do tej pory nie interesował się sprawami naszego miasta. Przypomnijmy, że poseł Kukiz’15 nie pojawił się na żadnym spotkaniu z parlamentarzystami organizowanym przez prezydenta Nowakowskiego.

Posłowie nie przyszli na spotkanie

– Pan prezydent powinien sprawnie zarządzać miastem. A jeśli ma problemy, to oczywiście może się ze mną spotkać – oburzał się Jakubiak. – Cały czas lobbuję na rzecz miast mojego okręgu – dodał.

Poseł widzi inne rozwiązanie kwestii spotkań z parlamentarzystami. Chce poznawać gotowe inicjatywy prezydenta i rady miasta, za którymi będzie mógł lobbować w Sejmie. – Panie Prezydencie, zapraszam do Sejmu. Tam znajdziemy czas i miejsce na to, żeby porozmawiać – zachęca Marek Jakubiak.

Będę działać dla mieszkańców
Poseł, zapytany o to, w jaki sposób zamierza pracować dla regionu, odpowiedział, że interesują go problemy zwykłych mieszkańców. Będzie interweniował w ich imieniu w urzędach. Ma już na tym polu pewne doświadczenia.

– Zawsze jestem między obywatelem a urzędnikiem. I zawsze będę stał po stronie tego pierwszego – mówił parlamentarzysta.

Przypomnijmy, biuro posła Marka Jakubiaka mieści się przy ul. Królewieckiej 14, na drugim piętrze, w pokoju 2.2. Będzie czynne w każdy czwartek w godzinach 16-18. Dyżur będzie pełniła, znana płocczanom, Iwona Wierzbicka, ponieważ poseł Jakubiak nie będzie pojawiał się co tydzień.

– W razie potrzeby, będziemy mogli umówić się także w innym dniu tygodnia – zapewniała Iwona Wierzbicka.

Podziel się:

1 komentarz

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji