Urlopy.pl polecają dzisiaj Bułgarię, która przeżywa renesans, a to z powodu naprawdę niskich cen wyjazdów. To jedno z najtańszych wakacyjnych krajów w Europie, a przy tym z piękną, piaszczystą linią brzegową. Piękne krajobrazy, gwarantowana pogoda i morze – nic dziwnego, że nie brakuje atrakcyjnych ofert wyjazdu w tym kierunku.

Bułgaria, z pięknym wybrzeżem Morza Czarnego, jest idealnym miejscem na wymarzony urlop. Ciekawe turystycznie miasta, luksusowe kurorty i piękne, malownicze wioski, przyciągają gości z całego świata, płocczan również.

– Ten kierunek jest jednym z popularniejszych w sezonie urlopowym – przyznaje Ewa Brzozowska, kierownik płockich oddziałów Urlopy.pl przy ul. Padlewskiego 18c oraz w Auchan. – Decyduje o tym na pewno długa linia brzegowa Bułgarii, która ma blisko 400 km. Można tam znaleźć mnóstwo restauracji, barów i dyskotek, a przepiękne plaże oraz gwarantowane słońce, zachęcają do wypoczynku. Biorąc pod uwagę naprawdę niskie ceny, jest to świetna alternatywa dla naszego krajowego, kapryśnego pod kątem pogody morza – wyjaśnia.

Panoramic view of Golden Sands beach in Bulgaria.

Złote Piaski, Bułgaria

Warto podkreślić, że temperatura wody w okresie letnim waha się tam w granicach około 28ºC, co dla przyzwyczajonych do zimnego Bałtyku Polaków jest miłym zaskoczeniem. Całe wybrzeże pokryte jest falistymi wzgórzami, na których rosną liczne skupiska dębów karłowatych. Szczególnie atrakcyjne są północne odcinki wybrzeża, gdzie tafla morza jest spokojna, plaże szerokie i łagodnie schodzące do stosunkowo płytkiej wody, brzegi są zalesione, a dodatkową atrakcję stanowią występujące powszechnie źródła mineralne. Południe jest bardziej dzikie, plaże otaczają strome wydmy, natomiast między skałami można znaleźć malownicze zatoczki.

Bułgaria świetnie wykorzystuje swoje walory turystyczne, organizując mnóstwo atrakcji w nadmorskich kurortach. Najbardziej znane z regionów turystycznych to Słoneczny Brzeg, Złote Piaski czy Nessebar.

Urlopy.pl proponują atrakcyjne ceny za wypoczynek w tym kraju. W Słonecznym Brzegu możemy spędzić urlop już za 989 zł od osoby (przy wycieczce dwuosobowej). Będziemy wypoczywać wówczas przez tydzień w Hotelu Kotva, w którym znajduje się aquapark w kształcie statku pirackiego ze zjeżdżalniami dla dzieci i dorosłych oraz wiele atrakcji dla rodzin z dziećmi. Z hotelu spacerkiem dojdziemy na piękną, złocistą plażę.

Jak potwierdza Ewa Brzozowska, Słoneczny Brzeg to największa i najpopularniejsza miejscowość letniskowa Bułgarii, nazywana często Las Vegas Wschodniej Europy. Znajdziemy tam rozrywkę dla każdego – dyskoteki, kluby, aqua parki, restauracje, parki rozrywki i liczne hotele z basenami. Ciekawą atrakcją jest festiwal „Złoty Orfeusz”, podczas którego można zapoznać się z lokalnym folklorem i wysłuchać śpiewających, miejscowych artystów.

Ferris wheel in Golden Sands. Bulgaria

Złote Piaski, Bułgaria

Swoją ofertę mają tu także liczne centra nurkowe, które proponują szkółki nurkowania, rejsy łodzią motorową i nurkowanie z instruktorem, profesjonalne filmowanie podwodne, wypożyczają też sprzęt sportowy. Na brzegu można uprawiać łucznictwo, zagrać w minigolfa i kręgle czy pojeździć na rowerze.

Urlopy.pl mają jeszcze jedną ciekawą ofertę wyjazdu do Słonecznego Brzegu. Możemy spędzić tydzień w Obzor Beach Resort, w 2-osobowym apartamencie z widokiem na góry, już za 1259 zł od osoby (przy wykupieniu wycieczki 2-osobowej). Miasteczko Obzor daje nam wiele możliwości rekreacji, w tym oczywiście wypoczynek przy plaży z jej sportami wodnymi, parkiem rozrywki, kilkoma placami zabaw dla dzieci czy Parkiem Miejskim z palmami. Trzy plaże w Obzor są uważane za jedne z najlepszych w Bułgarii: Batareyata, Centralna i Irakli. Morze w tym miejscu jest dość płytkie, idealne dla dziecięcych i rodzinny zabaw na brzegu. Świetne są tu także warunki do uprawiania sportów wodnych, z czego chętnie korzystają turyści.

Panoramic view on Varna beach on Black sea in Bulgaria.

Warna, Bułgaria

– Ogromną zaletą wybrzeża wokół Obzor jest jego położenie – mówi Ewa Brzozowska z Urlopy.pl. – Bez względu na to, gdzie aktualnie się znajdziemy, dojście do najbliższej plaży nie zajmie nam więcej niż 10 minut spacerem – wyjaśnia.

Do Złotych Piasków, kolejnego regionu turystycznego Bułgarii, w ofercie Urlopy.pl możemy polecieć już za 1065 zł od osoby (przy wykupieniu wycieczki 2-osobowej). Znajdziemy się wówczas w spokojnej miejscowości Czajka, 3 km na południe od Złotych Piasków.

– Złote Piaski oferują równie wiele atrakcji, jak Słoneczny Brzeg – mówi Ewa Brzozowska. – Aktywne nurkowanie, rejsy, czy piesze wycieczki krajoznawcze czekają na każdego, kto nie chce spędzić urlopu wyłącznie na leżeniu na plaży – dodaje.

Historia Złotych Piasków wywodzi się z bułgarskiej legendy. Podobno piraci zakopali tu swoje skarby – ogromną ilość złota, która pochodziła z łupów. Ziemia bułgarska miała ukarać piratów za przemoc wyrządzoną ludziom, zamieniając nieprzebrane bogactwa piratów w złocisty piasek.

Street in old town Nessebar, Bulgary

Nessebar, Bułgaria

Pomimo tego, że jest to turystyczna, komercyjna miejscowość, to jednak udało jej się również zachować swój naturalny krajobraz. Piękny las dochodzi aż do plaży, są tu także lecznicze źródła mineralne, w Złotych Piaskach znajduje się również duży park wodny Aquapolis, o ciekawej architekturze w stylu mauretańsko-śródziemnomorskim. Jego powierzchnia wynosi aż 40 tys. m2, dzięki czemu może przyjąć w tym samym czasie 3 tys. turystów.

Dużo atrakcji turystycznych oferuje również bułgarskie miasto Warna. To największy morski kurort Bułgarii pełny zabytków, atrakcji i ciekawych miejsc które warto odwiedzić, w tym Cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy, ruiny term rzymskich czy Muzeum Archeologiczne.

Nessebar to natomiast najstarsze miasto Bułgarii, które proponuje zarówno zwiedzanie antycznej pozostałości, jak i atrakcje nocnego życia. Miasto leży w bliskim sąsiedztwie Słonecznego Brzegu. Znajdziemy tam pas ruin pradawnych murów, jeszcze sprzed 1500 lat, wąskie uliczki, schody, schodki, drewniane i kamienne domy, liczne stragany i wszechobecny zapach olejku różanego. Warto zobaczyć tu Cerkwie: św. Apostołów, św. Jana Chrzciciela z XI w. czy Bogurodzicy z XIX w.

Mamy też świetną wiadomość dla płockich turystów. – Zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie, w którym do wygrania jest voucher o wartości aż 5 tys. zł. Każdy Klient, który dokona rezerwacji w oddziałach Urlopy.pl i udostępni swoje zdjęcie z wakacji z logo Urlopy.pl, weźmie udział w promocji – zachęca Ewa Brzozowska.

Jeśli chcecie skorzystać z oferty Urlopy.pl, wystarczy zajrzeć do CH Auchan w Płocku przy ul. Wyszogrodzkiej 140 lub przy ul. Padlewskiego 18c. Możecie również zadzwonić: tel. 666-093-340, 666-093-351, napisać: plock1@urlopy.pl lub zajrzeć na stronę internetową plock.urlopy.pl.

 

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji