REKLAMA

Nasze miasto najlepsze w… profilaktyce grypy

REKLAMA

Płock został ekspertem w profilaktyce grypy. Tytuł ten przyznali naszemu miastu eksperci Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy.

W tym roku przyznano łącznie 27 wyróżnień. Jedno z nich trafiło do Płocka, który statuetkę otrzymał „w uznaniu dla zasług na rzecz szerzenia profilaktyki grypy w Płocku oraz za trud wkładany w realizację ważnych zadań z zakresu promocji ochrony zdrowia”. Wręczenie tych prestiżowych nagród odbyło się podczas VII Dorocznej Debaty Ekspertów Flu Forum w Warszawie.

PowiązaneTematy

Statuetkę w imieniu prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego odebrała dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych,  Agnieszka Busz.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że z roku na rok zaangażowanie samorządów w promowanie walki z grypą rośnie – powiedział podczas uroczystego wręczenia nagród prof. Adam Antczak, przewodniczący Rady Naukowej Instytutu Oświaty Zdrowotnej Fundacji Haliny Osińskiej. – Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy dąży do tego, by lokalne władze były coraz bardziej świadomego tego, jak ważne jest wspieranie mieszkańców w tematyce zdrowotnej. Bardzo gratuluję wszystkim nagrodzonym, bo to właśnie państwo przyczyniają się do propagowania walki z grypą – podsumował.