REKLAMA

Nasze Lipianki zapraszają na atrakcje i… smakołyki. Będzie czernina, pierogi, kabanosy…

REKLAMA

Jak co roku, stowarzyszenie Nasze Lipianki zaprasza na aromatyczny, siódmy już Piknik w Lipiankach. Nie zabraknie atrakcji, pysznego jedzenia i dobrego humoru.

W tym roku tradycyjny piknik w Lipiankach rozpocznie się 11 sierpnia o godz. 15.

– Postaramy się z całych sił, by przyjąć Państwa jak najserdeczniej, tak jak na Przyjaciół przystało – zapewnia Marzena Nowacka ze stowarzyszenia Nasze Lipianki. – Na początek rozwiążemy z dziećmi Wesołą Krzyżówkę. Nie braknie też radosnej nuty, bo w Koncercie życzeń, który poprowadzi Wójt Gminy Nowy Duninów Mirosław Krysiak, usłyszymy same przeboje z dedykacją dla wybranej osoby – wymienia.

To, oczywiście, nie wszystko. Zaplanowano też konkurs w rodzinnym strzelaniu z wiatrówki, który w tym roku poprowadzi jego pomysłodawca, Janusz Onyszkiewicz. Główną nagrodą będzie Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Płockiego Lecha Dąbrowskiego.

– Przypomnę, że mama może strzelać z synem, a tata z córką (chwilowe adopcje dopuszczalne) – uśmiecha się Marzena Nowacka.

Członkowie stowarzyszenia Nasze Lipianki zagrają też w przedstawieniu pt: „Galimatias – w drodze do szczęścia”. – Historia jest tuzinkowa, ale wszystkim wiadomo, że w tym roku powstał w naszej okolicy Uniwersytet Trzeciego Wieku. Jak to dobrze, że świat pod jego wpływem ulega diametralnym zmianom, a w przypadku bohaterów „Galimatiasu” przynosi samo szczęście – zdradza fragment fabuły pani Marzena.

Zaraz po spektaklu, młodzież wspólnie z Członkami OSP w Lipiankach weźmie udział w mini zawodach strażackich. Po rozdaniu wszystkich nagród, będzie natomiast czas na wspaniałą zabawę, którą w tym roku poprowadzi DJ Arek (wstęp wolny).

– Oprócz duchowej strawy, mamy jeszcze jak zwykle różne propozycje dań dla podkreślenia smaku naszego Pikniku. Będzie sołtysowa czernina, grochówka, chleb ze smalcem, szynki specjalnie wędzone, kabanoski, pyszne ciasta i, oczywiście, pierogi – zachęca Marzena Nowacka.

Dodaje, że w tym roku okazją do świętowania jest również powstanie boiska dla dzieci.– Wspólnymi siłami Członków Stowarzyszenia Nasze Lipianki, Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipiankach, Powiatu Płockiego, Gminy Nowy Duninów, Nadleśnictwa Gostynin, dr Katarzyny Urbańskiej oraz wielu ludzi dobrej woli, boisko w Lipiankach funkcjonuje. Miło popatrzeć na daleko oddaloną od większych ośrodków wieś, która mimo trudności, stara się, by życie było tu wygodniejsze i bardziej przyjemne – mówi współorganizatorka pikniku.

Tłumaczy, że od tego roku stowarzyszenie Nasze Lipianki wspólnie z OSP w Lipiankach, przy wsparciu Gminy Nowy Duninów, opiekuje się budynkiem po starej szkole, która była budowana przez mieszkańców Lipianek i Duninowa Dużego w czynie społecznym. – Każdy wiąże z nią niemały sentyment, dlatego będziemy dbać o obiekt, tak jak o swoją własność – zapewnia.

Dlaczego piknik w Nowych Lipiankach jest wyjątkowy? To przykład współpracy wszystkich, którzy działają lokalnie, w dobrej wierze i społecznie dla dobrej przyszłości mieszkańców Duninowa Dużego, Lipianek, ale i całej gminy Nowy Duninów i powiatu płockiego.

Aby mógł się odbyć, w tym roku pomogli: Gmina Nowy Duninów, Nadleśnictwo Gostynin, Program „Działaj lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek DL Fundacji „FLZP – Młodzi Razem”, powiatu płockiego, a także wielu prywatnych sponsorów.

– Wszystkim już dziś serdecznie dziękujemy, dodam jeszcze, że w ramach projektu stowarzyszenia Nasze Lipianki „Z odwagą w przyszłość” ze środków Projektu „Działaj lokalnie” powstanie część ogrodzenia, tak, by boisko dla naszych dzieci było bezpieczne. Dziękujemy wszystkim za coroczną miłą obecność w Lipiankach i jeszcze raz serdecznie zapraszamy w tym roku – mówi przedstawicielka stowarzyszenia Nasze Lipianki.

Pierogi, tradycyjny grill i bigos z niespodzianką. Nasze Lipianki zapraszają na piknik!

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU