REKLAMA

Dwa wypadki, czterech rannych. A do tego kradzież laptopa i telefonu

REKLAMA

Minionej doby doszło do dwóch wypadków i ośmiu kolizji, z czego zdecydowana większość (6) miała miejsce w Płocku. Policja zatrzymała też jednego nietrzeźwego kierowcę, a złodzieje zaatakowali w Centrum Rehabilitacyjnym.

Do pierwszego z wypadków doszło w Rogozinie (gm. Radzanowo).

– Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący samochodem skoda fabia z przyczepką, 75-letni mężczyzna, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z samochodem marki Subaru kierowanym przez 63-letniego kierującego – mówi Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji.

Obaj kierowcy zostali ranni – przewieziono ich do szpitala. – Nie mamy informacji, aby obrażenia zagrażały ich życiu – uzupełnia Krzysztof Piasek.

Drugi wypadek miał miejsce w Piotrkówku (gm. Słubice).

– Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że 32-letni kierujący samochodem marki Renault, na łuku drogi doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwka samochodem marki Audi. W wyniku zderzenia, kierujący samochodem renault i jego pasażer doznali obrażeń ciała. Nie mamy informacji, aby obrażenia zagrażały ich życiu – wyjaśnia rzecznik płockiej policji.

O szczegółach tego zdarzenia informuje też OSP KSRG Słubice.– 8 sierpnia w późnych godzinach popołudniowych otrzymaliśmy dyspozycję, aby udać się do miejscowości Piotrkówek, gdzie doszło do groźnego zdarzenia drogowego, a dwie osoby pozostają uwięzione w pojeździe. Na miejscu okazało się, iż na łuku drogi doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, renault twingo i audi A4. W samochodzie marki Renault znajdowało się dwóch poszkodowanych – relacjonują strażacy.

Jak wyjaśniają, poszkodowanym udzielono niezbędnej pomocy przedmedycznej, a do uwolnienia ich niezbędne było użycie narzędzi hydraulicznych. Również przy pomocy narzędzi hydraulicznych, w drugim z pojazdów wykonany został dostęp do komory silnika i odłączony został akumulator. Zasilanie odcięte również zostało przy pierwszym pojeździe. Na miejsce przybyły również dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, policja, zastępy z JRG nr 2 w Płocku.

Prace na miejscu zdarzenia prowadzone były przez policję i straż pożarną do późnych godzin wieczornych.

Policjanci minionej doby zatrzymali także nietrzeźwego kierowcę, który z promilami we krwi jeździł po miejscowości Stara Biała.

Nie zabrakło też kradzieży. 8 sierpnia w Płocku przy ul. Lasockiego, skradziono laptopa i saszetkę z pieniędzmi, które pozostawiono na stoliku, na terenie Centrum Rehabilitacyjnego. Wartość strat to około 2,4 tys. zł.

7 sierpnia natomiast, w Płocku przy ul. Tysiąclecia, skradziono dwa smartfony z terenu jednego ze sklepów. Wartość strat w tym przypadku wyceniono również na ok. 2,4 tys. zł.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU