REKLAMA

Nagrał film w płockim szpitalu. „Naruszył wszelkie obowiązujące przepisy” [FILM]

REKLAMA

Otrzymaliśmy od czytelnika link do filmu opublikowanego na Facebooku, ale i na portalu YouTube (tam został zablokowany). Autor nagrania chodzi po szpitalu wojewódzkim w Płocku i przekonuje, że szpital jest właściwie pusty, koronawirusa nie ma, a przed szpital nie podjeżdżają żadne karetki.

Nagranie zostało wykonane przez profil Veto Tv na Facebooku, a także na YouTubie i portalu Streamable.com. Osoba nagrywająca film wjeżdża windą na każdy poziom szpitala, ale nie wchodzi na oddział, tylko pokazuje korytarze komentując, że nikogo w szpitalu właściwie nie ma.

– Pusto, luzik. Zobaczymy jak dużo jest ludzi w szpitalu w Płocku. Jakie zamieszanie jest w szpitalu, ile osób po korytarzu biega, a ilu leży na łóżkach – komentuje, wjeżdżając na poszczególne piętra. – Tu się nic nie dzieje, pustki. Umierających ludzi nie ma – dodaje.

Abstrahując od tego, że nagranie zostało wykonane w niedzielę, 29 listopada, kiedy ruch naturalnie jest mniejszy, oraz że autor nie pokazuje oddziałów, lecz same korytarze, zastanowiło nas jak to możliwe, że osoba z zewnątrz wchodzi do szpitala, kiedy obowiązuje zakaz odwiedzin?

Przesłaliśmy nagranie do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, który zaprzecza, że – jak przekonywał autor nagrania – szpital jest pusty.

– Szpital od początku wybuchu pandemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2 pracuje w systemie ciągłym, udzielając pomocy medycznej pacjentom z potwierdzonym wynikiem COVID-19 na wydzielonych oddziałach, a na pozostałych oddziałach hospitalizowani są wszyscy pozostali wymagający pomocy – informuje Stanisław Kwiatkowski, dyrektor szpitala. – Obecnie nasza kadra opiekuje się ponad 430 pacjentami z różnymi schorzeniami, z czego blisko 100 to osoby z potwierdzonym zakażaniem COVID-19, a 33 osoby oczekują na wynik badania. Pacjenci przebywają na oddziałach szpitalnych, a nie w windzie czy na schodach – przekazał nam stan na 1 grudnia br.

Jak tłumaczy, autor nagrania, ignorując zakaz wstępu dla osób nieupoważnionych, wszedł do Szpitala wejściem przeznaczonym dla personelu medycznego i administracji.

– Swoją tezę o braku pacjentów oparł na nagraniu pustej klatki schodowej, która, jak już wspomnieliśmy, służy komunikacji, a nie hospitalizacji. Nie mógł również sfilmować podjeżdżających karetek, gdyż podjazd dla transportu sanitarnego znajduje się od strony ulicy Medycznej, a nie ulicy Szpitalnej – tłumaczy dyrektor.Informuje też, że każdego dnia w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym hospitalizowanych jest kilkudziesięciu pacjentów. Z pokazanego w nagraniu wejścia, korzysta szpitalny transport sanitarny (wewnętrzny), który zgodnie z obowiązującymi przepisami, a także z uwagi na topografię szpitala wojewódzkiego i ulokowanie poza budynkiem głównym oddziałów: obserwacyjno-zakaźnego, chorób płuc, okulistycznego czy dermatologii, przewozi pacjentów wymagających diagnostyki na aparaturze dostępnej w budynku głównym.

– Po analizie filmu obserwujemy, że film został nagrany w weekend, z uwagi na niewielki ruch w części przeznaczonej dla pracowników i administracji. Ponadto, z uwagi na pandemię także w Szpitalu obowiązuje zakaz odwiedzin oraz migracji pacjentów między oddziałami – wyjaśnia Stanisław Kwiatkowski.

Dodaje, że na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku znajdują się trzy posterunki ochrony, gdzie całodobowo pełnią dyżur pracownicy zewnętrznej firmy ochroniarskiej (brama wjazdowa i wejście główne od ulicy Medycznej oraz od strony ulicy Szpitalnej, które przeznaczone jest wyłącznie dla personelu). Dodatkowo, od poniedziałku do piątku czwarty pracownik ochrony oddelegowany jest do patrolowania wejścia zlokalizowanego przy Przychodni Specjalistycznej. Jedynie wejście do szpitala (wejście główne) od strony ulicy Medycznej przeznaczone jest dla osób postronnych, pacjentów, gdzie pracownik szpitala przeprowadza podstawowy wywiad oraz mierzona jest temperatura ciała osób wchodzących na teren obiektu. W szpitalu zainstalowany jest też monitoring.

– Jednocześnie pragniemy stanowczo podkreślić, że autor filmu naruszył wszelkie obowiązujące w naszym szpitalu od czasu wybuchu pandemii przepisy dotyczące zakazu wstępu i przemieszczania się osób postronnych po obiekcie, jak również dokonując samego nagrania – podsumowuje dyrektor Stanisław Kwiatkowski.

Niestety, w przestrzeni publicznej nadal pojawiają się różnego rodzaju nagrania i materiały, mające przekonać, że informacje o chorych w szpitalach są nieprawdziwe lub co najmniej przesadzone. Radzimy z ostrożnością podchodzić do takich „rewelacji”.

Minionej doby 9 zgonów w Płocku pacjentów z Covid-19. Jaka sytuacja w płockim szpitalu?

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 16

 1. Piotrek says:

  Do autora filmiku. Proponuję następnym razem udać się na ODZIAŁ ZAKAŹNY (tylko bez kombinezonu ochronnego który uchroniłby przed zakażeniem wirusem którego rzekomo nie ma). Proponuję panu np. w przebraniu (piżama) jako pacjent by pokazać faktyczny stan zdrowia i ilość pacjentów (statystów)-chorych na rzekomy Covid-19 jak to określiła pani Edyta Górniak w jednej ze swoich wypowiedzi. Myślę jednak, że do tego aby to zrobić to trzeba mieć przysłowiowe „jaja” Czego zapewne autor filmu nie posiada i jest zbyt zestresowany aby to zrobić. A wejść do głównego budynku szpitala to każdy potrafi pod byle pretekstem.

 2. Pl says:

  Kolega filmuje podłogi i chodniki. Szybko zmienia kadr, gdy ktoś idzie, zapomniał o piwnicach. Jeszcze na dachu pusto z całą pewnością. A już argumenty z gatunku…widziałeś wirusa… Głos powszechnie znany z fb.

 3. gość says:

  DEBIL, jeździ windą przeznaczoną dla personelu i chodzi po klatce schodowej. Wszedł bocznym wejściem, przeznaczonym dla personelu. Nie był na żadnym oddziale, oddział Zakaźny jest poza głównym budynkiem. Personel i pacjenci nie mogą się przemieszczać gdzie chcą bo jest zakaz. Więc gdyby ten Pan przeszedł przez, któreś z tych szklanych drzwi, to pewnie doczekałby się i zobaczył jakichś pacjentów oraz pracowników i wezwanoby policję, szkoda że tego nie zrobił.

 4. Byłem w szpitalu 3 dni says:

  Chorych jest mniej niż zwykle i obowiązuje zakaz poruszania się po obiekcie. Z sali chorych można wyjść do toalety i z eskortą na badania lub operację. A ten operator ściga intelektualnie Kaletę, Jakiegoś i Ziobro. Byle coś nagrać.

 5. Zniesmaczony says:

  Zastanawia mnie na co liczą te dzieciaki robiąc chaos i zamęt przez takie akcje?
  Że ktoś z Konfederacji da im miejsce na liście do sejmu? No i co dalej? Że banda ogłupionych memami z fejsika 18-23 latków na nich zagłosuje i będą „panami posłami”?
  Chodzi o kasę? Za kasę wszystko? Jest już taki zawód. Można stanąć na drodze do Słupna.

 6. pacjent says:

  Nie trzeba się dużo wysilać, żeby wejść do szpitala – wystarczy np. powiedzieć, że idzie się do punktu pobrań i nikt nie kontroluje czy dana osoba tam dotarła, czy nie zaginęła w labiryncie korytarzy. Na korytarzach brak personelu, nawet nie ma kogo zapytać, jak dotrzeć do punktu pobrań. Osoba, która nie zna szpitala może bez problemu poruszać się po całym terenie, nawet wejść na oddział covidowy, który nie jest zamknięty, a jedynie oznakowany. Ktoś tylko wykorzystał sytuację i wcale nie musiał to być weekend.

 7. Gosc says:

  Zastanawiająca jest cisza.Nikt nie kaszle nie kicha nie mowi.Ponadto zero personelu na korytarzu

 8. Anonim says:

  Wszyscy tak bardzo przeczą temu filmikowi, tak fakt że pokazał korytarze, klatkę schodową ale szpital też się nie wysilił, pokazali rejestrację . Jeżeli chcą być tak wiarygodne niech zrobią krótki reportaż o sytuacji pacjentów i służby zdrowia by przekonać niedowiarków. Może go zrobić ktoś z personelu telefonem komórkowym i puścić na fb. Takie tłumaczenie dyrektora przynajmniej mnie nie przekonuje. Mówi o zgonach na covid19 , nie jestem lekarzem ale czy tym zmarłym zrobiono sekcję zwłok która potwierdziła przyczynę zgonu podaną przez dyrektora? Bardzo wątpię gdyż dzisiaj nie ma innej przyczyny zgonów tylko Covid 19.

 9. Ja says:

  Chodzić po korytarzach i windach a nie po salach i twierdzić że nie ma pacjentów, to tak jak wejsc do bloku na klatkę i powiedzieć że nikt tu nie mieszka, bo przecież ludzie będą w mieszkaniach a nie na klatkach.

 10. Obeznany says:

  Nawet można domyślać się, który szurek to nagrał. Jest ich kilku, co nagrywają totalne bzdury na tak zwane „Wiadomości Płock”. Tak się zdarzyło (już wcześniej), że parę razy wypowiadał się jegomość na pewne tematy, w których akurat siedzę od lat i takich kocopołów, jakie tam odchodzą to naprawdę w głębokim internecie czasami szukać. A mówi z takim przekonaniem, że Ci, co nie mają pojęcia to i mu uwierzą, bo jeszcze pobluzga chłopek, pewny siebie opowie o tym, czego sam nie za bardzo rozumie i o czym nie za bardzo ma pojęcie. Ich źródłami informacji jest np. Socha, wybiórcze, wygodne dla danej teorii jednostkowe dane, które obalane były 50 razy, ale ten jeden ponad całą resztę im przeczących i ich faworyzowanie. To jest k… dramat, cytując klasyka. Intelektualny dramat.
  Ale co zrobić, tak jest, jak chłopki proste, z wykształceniem na bakier i próbują wszystko „na chłopski rozum” sobie wytłumaczyć to, czego nie rozumieją.
  Tutaj dodatkowo odnoszę wrażenie, że się chłopak naoglądał za dużo filmów, bo szuka na ulicach i korytarzach chyba zwłok leżących jeden na drugim i konających na każdym piętrze ludzi. Mniej tanich filmów chłopaku, bo tak nie wygląda kryzys jak w Twoim filmowym wyobrażeniu.
  Dysonans poznawczy, psychologia społeczna, owczy pęd pełną gębą. Zresztą nie tylko. Biedoki nawet nie mają pojęcia, jakie kierują nimi mechanizmy psychologiczne i dlaczego tak się z nimi dzieje. Choć czasem nieświadomość jest błogosławieństwem, ale chyba nie w tym przypadku.

  • BR says:

   Dokładnie w sam punkt. Też widziałam tego oszołoma z Wiadomości Płock, zgadzam się intelektualny dramat.

  • Puchatka says:

   Szanowny Panie Obeznany, nie ma to jak wyśmiewać innych, proszę mi powiedzieć w czym jest Pan tak obeznany gdyż w swojej wypowiedzi nie podał Pan nic konkretnego. Takich komentarzy jest od groma i ciut ciut(takie powiedzenie). Wyßmiewa Pan tych co nagrywają filmiki, fakt nie przemyślą może do końca jak ok n powinien wyglądać, ale tam nie były pokazane tylko klatki schodowe i korytarze. Teraz to szpital ma problem a właściwie firma ochroniarska która miała za zadanie pilnowania obiektu.by nie powołane osoby weszły na teren szpitala. Tłumaczenie dyrektora szpitala też jest na poziomie tego filmiku a pokazanie fotki kilku pacjentów przy rejestracji to szczyt marzeń.

   • Obeznany says:

    Szanowna Puchatka, bo temat nie jest jeden, a trzy, a to nie jest miejsce na to, bym miał omawiać i pisać elaboraty na temat głupot i bzdur nieuków z Wiadomości Płock. Trzeba mieć trochę szacunku do siebie.
    Nie jest moją intencją to, żeby przekonywać przekonanych. Mi wystarczy to, że jestem świadomy, że są to ludzie, którzy z braku wiedzy w pewnych zakresach wiedzy wypowiadają się w danych tematach. A ich jest mnóstwo. Od bezdomności, poprzez medycynę, marketing i inne kwestie poruszane na tym kanale. A to są zwykłe chłopki. Nie mają ani mniejszej, ani większej wiedzy niż przeciętny człowiek. Nie są specjalistami ani nie mają żadnej wiedzy w tematach (obszernych) w których z taką pewnością siebie się wypowiadają tym bardziej podkreślając, że wulgaryzm i prostackie słownictwo jest według jednego z nich objawem „bycia szczerości i mówienia prawdy”. Ludzie, czy Was naprawdę tak łatwo otępić pierwszym lepszym biadoleniem chłopka?
    Ja rozumiem, że media głównego nurtu kłamią, prześcigają się za medialnymi tematami, ale na tym samym poziomie działają te chłopki, tylko w drugiej, skrajnej stronie tej samej linii. Bycie przeciw mediom głównego nurtu z automatu nie powoduje, że jest się specjalistą i ma się wszechwiedzę na tematy, o których jednak pojęcia się nie ma. Bardzo łatwo przeskoczyć z tego, co trąbią w TVpisach i TVNach na to co trąbią w jeszcze bardziej szkodliwych mediach, tak zwanych „niezależnych”.
    Jestem świadomy tego, że poziom deziformacji jest naprawdę duży, ale jak widzę, ilu ludzi przyklaskuje chłopkom, którzy inspirację do swojego działania biorą od chociażby Justyny Sochy czy to, jakie bzdury wypowiadali w tematach, o których nie mają pojęcia, a zwyczajnie coś, czego nie rozumieją próbują przełożyć na tak zwany „chłopski rozum”, to masakra. Gdybyśmy tym tokiem działania jako ludzkość kroczyli, to do dziś byśmy łupali kamienne narzędzia.
    Poziom specjalistów w internecie dzisiaj, którzy „analizują” i „wyciągają wnioski” jest zatrważająca.
    Dlatego właśnie jest tak, że zamiast być naukowcem to pracuje się w pierwszym lepszym markecie albo nagrywa tanie filmy szybko zyskując uwagę tych z sajgonu, że to co mówią, to prawda objawiona, choć ledwo udało im się z chemii na dwójach przejść przez 8 klasę. Oczywiście nie chcę tu obrażać jakichkolwiek pracowników, bo i w tej branży pracują inteligentni ludzie, którzy nie łapią się na tak tanie produkcje.

 11. Anonim says:

  Takiego debila nie trzeba siać, sam się urodzi. Widać, że nie ma pojęcia o pracy szpitala. NIE WARTO NIM SIĘ ZAJMOWAĆ I CZYTAĆ TE BREDNIE.

 12. Zdziwiona says:

  Autor filmu raczej na niebardzo pod kopułą .. Szuka ludzi chorych spacerujących po korytarzach czy w windach? Wróżę karierę medialną bo chyba o to mi chodziłło 👎

 13. Rambo says:

  O „doskonałej” pracy szpitali świadczy fakt dramatycznego wzrostu liczby zgonów w październiku i listopadzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU