ADVERTISEMENT

Nadchodzi Noc Sów

ADVERTISEMENT

Sowy są wyjątkowymi i tajemniczymi stworzeniami. Mieszkańcy Płocka i okolic będą mieli okazję lepiej je poznać podczas Nocy Sów, organizowanej w Nadleśnictwie Łąck.

Corocznie od 2012 roku w jedną z wiosennych nocy, gdy sowy są najaktywniejsze, odbywa się Noc Sów. W całej Polsce wyruszają wówczas nocne wycieczki terenowe, żeby słuchać i obserwować te tajemnicze ptaki. Koordynatorem wydarzenia jest stowarzyszenie Ptaki Polskie.

W tym roku Stowarzyszenie Tatusiowie kolejny raz dołącza do tego wydarzenia. Akcja skierowana jest do dzieci z rodzicami i to z myślą o nich przygotowano tegoroczny program.

PowiązaneTematy

– Wydarzenie to cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, o czym może świadczyć fakt, iż lista uczestników zapełniła się w kilka minut. Otrzymaliśmy około 300 zgłoszeń, a tymczasem w wydarzeniu będziemy mogli gościć około 70 osób – opowiadają organizatorzy.

Co zaplanowano na Noc Sów 2019?

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17. Na początek uczestnicy będą mieli okazję porozmawiać o sowach i ich życiu. Będzie można poznać najciekawsze i najważniejsze fakty o tych tajemniczych i niezwykłych stworzeniach. Godzinę później dzielni poszukiwacze wyruszą rozglądać się za sowami po lesie.

Po obserwacjach, o godzinie 19, przyjdzie czas na klimatyczne ognisko, a o godz. 20.30 impreza ma się zakończyć.

Spotkanie odbędzie się w dniu 23 marca 2019 w Nadleśnictwie Łąck koło Płocka. Szczegóły znajdziecie na profilu facebookowym Nocy Sów.

PetroNews jest patronem medialnym tego wydarzenia.