REKLAMA

Na Szlachetną Paczkę czeka jeszcze 8 rodzin

REKLAMA

Chyba nie ma już osoby, która nie słyszałaby o akcji  Szlachetnej Paczki. Przygotowanie prezentów dla konkretnych rodzin, opartych o ich autentyczne potrzeby to główny jej cel. W Płocku już 53 darczyńców wykazało się ogromem serca i zadeklarowało przekazanie paczki wybranej rodzinie. Osiem rodzin nadal czeka.

W ubiegłym roku Szlachetna Paczka zmobilizowała 64 darczyńców w naszym mieście, którzy pomogli wybranym rodzinom. W tej edycji jeszcze osiem rodzin potrzebuje pełnej mobilizacji płockich serc.

PowiązaneTematy

– Nie wszystkie nasze rodziny znalazły darczyńców. Zostało nam na chwilę obecną 8 rodzin w rejonie płockim. Jeśli do wtorku wieczorem rodziny nie znajdą wspaniałomyślnych darczyńców, to rodziny zostaną „przeniesione” do magazynu warszawskiego. Rodziny zostaną przesunięte w systemie, z informacją, że jest to pomoc dla Płocka – mówi Mariusz Bawiec, Lider Rejonu Płock.

Dzisiaj o godzinie 12 w Galerii Mazovia płoccy piłkarze Wisły Płock oficjalnie przekazali paczkę dla wybranej rodziny. Przykład z nich mogą wziąć wszyscy płocczanie i zebrać potrzebne rzeczy np. wśród rodziny, znajomych czy kolegów z pracy.

Co jest najbardziej potrzebne?

Małgosia i Roman marzą o dwuosobowej wersalce dla Ani i Agnieszki, które teraz śpią na „zarwanym” łóżku. Małgosia marzy o prodiżu i dużym garnku oraz krzesłach, aby wspólnie mogli usiąść do posiłku.

Katarzyna i Roman potrzebują środków głównie na bieżące potrzeby – żywność i odzież. Szczytem marzeń jest nowa kuchenka gazowa z piekarnikiem.

Łukasz, Roman i Alina martwią się o opał na zimę i marzą o pralce, której nigdy nie mieli. Potrzebują również pościeli, która jest dla nich zbyt droga.

Agnieszka i Dariusz najbardziej potrzebują węgla na zimę, którego w obecnej sytuacji nie mają za co zakupić. Agnieszka prosi również o odzież dla syna na zimę i żywność.

Ewa z szóstką dzieci najbardziej potrzebuje opału (węgla) na nadchodzącą zimę, żywności oraz odzieży i obuwia.

Anna i Paweł chcieliby przestać się martwić o produkty żywnościowe i odzież. Poza tym, rodzina bardzo potrzebuje lodówki, bo obecna w ogóle nie działa – jest traktowana jak regał kuchenny.

Anna i Jacek najbardziej potrzebują środków czystości, żywności oraz butli gazowych. Anna będzie wdzięczna również za zakup odzieży dla dzieci.

Monika i Paweł najbardziej potrzebują żywności, bowiem dla ośmioosobowej rodziny z sześciorgiem pociech, jedzenia nigdy nie jest zbyt wiele. Zwłaszcza dzieci potrzebują pełnowartościowych posiłków, by dobrze się rozwijać. Rodzina prosi także o inhalator dla Mai oraz meble dla najmłodszych członków rodziny: regał oraz biurko, przy którym dzieci mogłyby odrabiać lekcje.

* Ze względu na zachowanie anonimowości, imiona osób potrzebujących zostały zmienione.

Co powinno być w paczce?

Rodzina podczas spotkania z wolontariuszem wymieniła rzeczy, których potrzebuje – zostały one zapisane na liście potrzeb rodziny. Wskazała też rzeczy, na których najbardziej im zależy. Nie musimy się zatem domyślać i uszczęśliwiać kogoś na siłę według naszych pomysłów. Mamy szansę dać komuś na święta to, za czym tęsknił i na brak czego cierpiał. Pamiętajmy, że zniszczone ubrania, zniszczone meble i inne produkty dane tylko z tego powodu, że nam już się nie przydadzą, nie są tym, co dowartościowuje obdarowanego.

Włóżmy do paczki:

  • produkty z listy potrzeb,
  • zadbajmy o to, by wszyscy członkowie rodziny mogli się ucieszyć z chociaż jednej małej rzeczy,
  • zadbajmy o to, żeby członkowie rodziny wiedzieli, że ktoś sie o nich zatroszczył.

Jeśli nie stać Cię na przygotowanie całej paczki, pamiętaj o tym, że:

  • paczkę możesz zrobić razem ze swoimi znajomymi z pracy, szkoły, klubu sportowego itd
  • możesz zrezygnować z kupna niektórych produktów umieszczonych na liście potrzeb, jeśli cała paczka bez nich wciąż będzie czymś szczególnym dla rodziny
  • możesz przeznaczyć taką kwotę, na jaką Cię stać na rzecz zorganizowania akcji SZLACHETNA PACZKA.

Gdzie dostarczyć paczkę?

Przed wyborem rodziny sami dokładnie określamy miejsce i czas przywiezienia paczki do magazynu. Dane magazynu, który wybraliśmy widnieją na podsumowaniu rodziny.

źródło: Szlachetna Paczka