Na Sobótce znaleziono zwłoki mężczyzny

ADVERTISEMENT

W sobotę, 10 sierpnia ratownicy odnaleźli zwłoki mężczyzny w płockim zalewie Sobótka. Prawdopodobnie jest to ofiara czwartkowej ustawki, w której trzech nietrzeźwych mężczyzn założyło się, że jeden z nich przepłynie cały akwen.

Jak poinformował nas Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej komendy, w poniedziałek, 12 sierpnia zostanie przeprowadzona identyfikacja zwłok. Do tego czasu policja nie chce udzielać żadnych informacji nt. tego zdarzenia, ale wiadomo też, że płocka policja nie otrzymała żadnych innych zgłoszeń nt. zaginięć lub podejrzeń utonięcia w tym rejonie.

PowiązaneTematy

Przypomnijmy: w piątek informowaliśmy o trzech mężczyznach, którzy założyli się, że jeden z nich przepłynie Sobótkę. Od tamtego czasu trwały poszukiwania 43-latka, który miał dokonać tego wyczynu.

Zgłaszający zdarzenie policji byli pijani, mieli po 2,5 i 3 promile alkoholu. Mężczyźni oświadczyli, że ich kolega, 43-letni mieszkaniec Płocka, realizując zakład miał przepłynąć zalew Sobótka. Wszedł do wody i zaczął płynąć. Stwierdzili, że widzieli nawet jak mężczyzna macha do nich ręką, uznali że ich pozdrawia. Całe zdarzenie miało miejsce między godz. 16 a 17. Gdy stwierdzili, że kolega zbyt długo się nie pojawia, zgłosili ten fakt policji.