Na rower także służbowo

REKLAMA

PowiązaneTematy

Policjanci rozpoczęli dzisiaj rowerowe patrole. Z pozycji mobilnego pojazdu łatwiej mogą dotrzeć w miejsca trudno dostępne dla radiowozów, a jednocześnie mogą patrolować znacznie większy teren, niż w patrolu pieszym.

Funkcjonariusze na rowerach kontrolują przede wszystkim miejsca, w których wypoczywają płocczanie: parki, rejon skarpy i amfiteatru oraz rejon kąpieliska Sobótka. W rejonie kąpieliska prowadzone są kontrole porządku publicznego, w ramach działań, związanych z akcją Bezpieczne Wakacje. Policjanci kontrolują również dzikie kąpieliska, dbają także o bezpieczeństwo rowerzystów na ścieżkach rowerowych oraz pieszych na chodnikach.

Na przykład dzisiaj do południa policjanci z patrolu rowerowego znaleźli leżącego nietrzeźwego mężczyznę z rozbitą głową, do którego wezwali karetkę pogotowia i udzielili podstawowej pomocy medycznej, pouczyli też cztery osoby, które spożywały alkohol w miejscu, gdzie płocczanie chętnie wybierają się na spacery tj. na schodach, łączących Pomnik Broniewskiego i przystań Rusałki.