REKLAMA

Na Podolszycach powstanie mini targ

REKLAMA

Jednym z tematów 35. Sesji Rady Miasta Płocka były przenosiny pętli autobusowej z ul. Mazura na Wyszogrodzką – za stację paliw Orlenu (dawną Bliską). Jak się okazuje, teren wyznaczony przez Urząd Miasta Płocka ma mieć też inne przeznaczenie. Tuż obok planowanej pętli powstanie mini targ.

Problem przenosin pętli autobusowej Komunikacji Miejskiej z ulicy Mazura jest znany i poruszany od kilku miesięcy. Płocczanie, którzy mieszkają w tej okolicy, narzekają na uciążliwość, jaką niesie ze sobą częsty ruch pojazdów KM-u.  Ratusz przedstawił kilka miejsc, w które pętla miałaby się przenieść. Jednym z nich jest działka pomiędzy stacją Orlenu (dawną Bliską) na Wyszogrodzkiej a myjnią samochodową.

Pomysł przeniesienia pętli cały czas czeka na realizację, tymczasem okazuje się, że teren wyznaczony przez Urząd Miasta Płocka ma mieć też przeznaczenie handlowe. – Chcecie przenieść pętlę autobusową Komunikacji Miejskiej, lecz w miejscu nowej lokalizacji – tuż obok stacji Bliskiej – ma powstać targowisko – powiedziała Wioletta Kulpa podczas 35. Sesji Rady Miasta. – Co z problemem, który dotyczy wielu mieszkańców Podolszyc? – zapytała oburzona radna Prawa i Sprawiedliwości.

Chcecie przenieść pętlę autobusową Komunikacji Miejskiej, lecz w miejscu jej nowej lokalizacji ma powstać targowisko – Wioletta Kulpa, radna Prawa i SprawiedliwościPrezydent miasta, Andrzej Nowakowski nie wyklucza powstania targowiska. Zapewnia jednak, że to nie plac handlowy, a pętla autobusowa traktowana jest priorytetowo. – Chciałbym, żeby pieniądze na budowę nowej pętli i przenosiny tej z ulicy Mazura w końcu się znalazły – powiedział Nowakowski. – Mini targowisko znajdzie się obok niej tylko wtedy, gdy zdołamy wygospodarować dodatkowe wolne miejsce – zapewniał prezydent.

Przypominamy, że koszt budowy pętli autobusowej Komunikacji Miejskiej między stacją Orlenu a myjnią samochodową to ponad milion złotych.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU