REKLAMA

Na plaży zapowiada się dobra zabawa. Wystartowało Disco nad Wisłą

REKLAMA

W tym roku popularny festiwal muzyki tanecznej odbywa się nad Wisłą. Oficjalnie impreza rozpoczęła się od 17.30. Ale już godzinę przed otwarciem bram przed wejściem obok amfiteatru pojawili się pierwsi festiwalowicze.

Choć na scenie jeszcze pusto, muzyka taneczna już o 16.30 rozbrzmiewała na płockiej plaży. A na festiwalowy plac zaczęli nadciągać pierwsi fani disco-polo. Wszyscy w rytmie ulubionych przebojów, które dobiegają z telefonów.

– W zeszłym roku byliśmy na Disco Lotnisko. W tym roku będzie na pewno lepiej, przede wszystkim dlatego, że jest lepsza pogoda – powiedział nam Paweł, który na festiwal przyjechał razem ze znajomymi Kutna.

Po godzinie 17 rozpoczęło się DiscoPolowanie, czyli ogólnopolski cykl festiwali promujących muzykę Disco. Podczas wydarzenia poszukiwana jest nowa gwiazda muzyki tanecznej. A już od godziny 19 rozpoczynają się koncerty, na których w tym roku wystąpią najpopularniejsze zespoły disco-polo. W piątek na scenie głównej usłyszymy: Powerplay, Playboys, Piękni i Młodzi, Soleo, Quest, Akcent, Danielo.

– Z niecierpliwością czekamy na zespół Akcent i Zenka Martyniuka. Jest już tyle lat na rynku, a każda nagrana przez niego piosenka to prawdziwy hit – to niesamowite – mówiła Agnieszka, płocczanka, która na festiwal przyszła z koleżankami.Tegoroczną imprezę poprowadzi Rafał Maślak – Mister Polski z 2014 roku, a towarzyszyć mu będą dwie kobiety – Edyta Folwarska, prezenterka stacji Polo Tv oraz Anna Jankowska, dziennikarka radia Vox Fm. Telewizja Polo Tv oraz radio Vox Fm wspierają medialnie Disco nad Wisłą. Jeszcze wczoraj na antenie popularnego radia z muzyką taneczną można było wygrać dwudniowe karnety na festiwal.

Oprócz występów gwiazd na scenie głównej, na plaży stanął także namiot z muzyką Italo Disco. Przyjmuje się bowiem, że disco-polo wywodzi się z nurtu italo disco. Imprezę w tym miejscu będą prowadzić DJ Jimi i DJ Robert. Wzdłuż plaży stanęły także popularne foodtrucki, dzięki którym festiwalowicze będą mogli zaspokoić głód. Nie brakuje także atrakcji dla dzieci. Dobra zabawa jest też przewidziana w klubie Imprezy na Fali – tam znajduje się trzecia festiwalowa scena. Dzisiejsza zabawa potrwa do godziny 4.

Jeśli jeszcze nie macie pomysłu na piątkowy i sobotni wieczór, macie jeszcze szansę zakupić wejściówki na Disco nad Wisłą. W kasach przy Hotelu Starzyński i przy Amfiteatrze można nabyć zarówno dwudniowe karnety, jak i bilety jednodniowe. Dzieci do 7 lat wchodzą za darmo.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU