Na Grodzkiej pojawiły się już nowe toalety

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Brak estetycznej toalety publicznej od dawna był zmorą mieszkańców Płocka oraz turystów. Sprawa ich powstania była niejednokrotnie poruszana na zebraniach i radach miasta. Dziś płocka starówka doczekała się kolejnej miejskiej toalety. Mieści się ona przy ul. Grodzkiej.

15 lipca zapadła oficjalna decyzja dotycząca otwarcia tak zwanych Łazienek Grodzkich. To nowoczesna, estetycznie wykończona toaleta, umiejscowiona w kamienicy po generalnej renowacji. Do tej pory mieszkańcy Płocka niejednokrotnie skarżyli się na stan toalet publicznych. Brudno, nieprzyjemnie, niehigienicznie… To tylko niektóre z określeń, jakie mogliśmy usłyszeć. Teraz odejdą one w zapomnienie. Od dziś Łazienki Grodzkie zaczęły funkcjonować w naszym mieście.

W kamienicy zostały wykorzystane wszystkie trzy poziomy budynku. Na parterze powstała toaleta dla osób niepełnosprawnych. Pierwsze piętro zajęły toalety oraz prysznice dla pań, kolejne to łazienki męskie. Budynek został w całości starannie wykończony. Przy barierkach wykorzystano szklane elementy, które nadają całości nowoczesny wygląd, na półpiętrach pojawiły się fototapety ze zdjęciami ul. Grodzkiej. Wbrew pozorom, takie warunki nie są drogie. Każdy, kto tylko będzie chciał skorzystać z toalety publicznej, zapłaci jedynie złotówkę. Inaczej sprawa ma się z prysznicami. Tu opłata będzie droższa – 5 złotych.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku wyremontowano szalety miejskie przy pl. Narutowicza oraz przy ul. Królewieckiej. Prace nad budową toalet przy ul. Grodzkiej oraz odrestaurowaniem samego budynku kamienicy trwały ponad 4 miesiące i kosztowały miasto 600 tysięcy złotych. Sami zobaczcie, jak przedstawia się efekt końcowy.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji